Niedziele handlowe lipiec 2018. Jak 22 lipca będą czynne sklepy Lidl, Biedronka, Tesco i inne?

Lipiec 2018 ma 2 niedziele handlowe i aż 3 niedziele bez handlu. Czy 22 lipca obowiązuje zakaz handlu w niedziele? Jak będą otwarte sklepy Żabka, Biedronka, Lidl i Tesco?

Niedziele handlowe teoretycznie wypadają dwa razy w miesiącu, ale w niektórych miesiącach zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Czy 22 lipca będzie niedziela handlowa? Jak będą otwarte sklepy

Niedziele handlowe lipiec 2018

Dla tych, którzy chcą sprawdzić, jak będą czynne sklepy 22 lipca, przygotowaliśmy małą ściągawkę. Kiedy w lipcu 2018 wypadają niedziele handlowe? 

  • 1 lipca - niedziela handlowa;
  • 8 lipca - niedziela bez handlu;
  • 15 lipca przypada niedziela bez handlu;
  • 22 lipca to także niedziela bez handlu;
  • 29 lipca będzie niedziela handlowa.

22 lipca. Czy Lidl, Tesco, Biedronka i Żabka będą otwarte?

W niedziele bez handlu też możemy zrobić zakupy. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre sklepy będą tego dnia zamknięte. 22 lipca nieczynne będą duże sklepy, takie jak Tesco, Lidl czy Carrefour.

Czy sklepy sieci Żabka i Biedronka będą otwarte? Odpowiedź brzmi: niektóre tak. Popularna sieć sklepów Żabka na podstawie umowy z Pocztą Polską oferuje usługi pocztowe. Dzięki temu Żabka może być otwarta zarówno w niedziele handlowe, jak i w niedziele bez handlu. Godziny otwarcia Żabki trzeba sprawdzić na miejscu. 

Jak czynne będą Biedronki? 22 lipca można będzie zrobić zakupy w Biedronkach zlokalizowanych przy dworcach w Warszawie, Krakowie, Grudziądzu, Poznaniu i Wrocławiu. Godziny otwarcia Biedronki sprawdzisz na poniższej grafice. 

Biedronka w niedzielę 22 lipca - godziny otwarcia

Niedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedzieleNiedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedziele Biedronka

Niedziele handlowe 2018. Jakie inne sklepy czynne 22 lipca?

W niedzielę bez handlu możemy robić zakupy w sklepach, w których sprzedaje sam właściciel lub jego krewny, w placówkach pocztowych, w aptekach, ale także w piekarniach, kwiaciarniach i sklepach z pamiątkami.

Gdy w domu zabraknie mleka lub innego, pilnie potrzebnego produktu, wiele osób udaje się na stację benzynową - to kolejny typ sklepu, który został wyłączony spod zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia. 

Handel w niedziele będzie dalej ograniczany. Niedziel handlowych w kolejnych latach ma być mniej, a przepisy pozwalające na otwarcie sklepu w niedzielę bez handlu mogą stać się bardziej restrykcyjne. O zmianach będziemy was informować na bieżąco.

Więcej o: