Niedziele handlowe lipiec 2018. Czy 22 lipca sklepy będą otwarte? Biedronka, Tesco, Lidl

W lipcu 2018 wypadają dwie niedziele handlowe, w trzy obowiązuje zakaz handlu w niedziele. Czy 22 lipca to niedziela handlowa? Jak będą otwarte sklepy Biedronka, Lidl, Tesco? Sprawdzamy godziny otwarcia.

Lipiec 2018 zaczął się niedzielą handlową, z kolei druga i trzecia niedziela lipca były już niedzielą bez handlu. Większe sklepy, takie jak Lidl, Tesco, Carrefour i większość sklepów sieci Biedronka, były zamknięte. Jak sklepy będą czynne 22 lipca?

Niedziele handlowe lipiec 2018. Kalendarz

22 lipca to dopiero przedostatnia niedziela w tym miesiącu. Przypomnijmy: jeśli chodzi o niedziele handlowe, to od marca obowiązuje reguła: pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca to niedziele handlowe, chyba że ze względu na wypadające w danym miesiącu święta zadecydowano inaczej. Poniżej znajdziecie kalendarz niedziel handlowych na lipiec 2018.

Lipiec 2018. Niedziele handlowe i niedziele bez handlu: 

 • 1 lipca - niedziela handlowa;
 • 8 lipca - niedziela bez handlu;
 • 15 lipca - niedziela bez handlu;
 • 22 lipca - niedziela bez handlu;
 • 29 lipca - niedziela handlowa.

Niedziele handlowe. Jakie sklepy będą otwarte 22 lipca? 

Zakaz handlu w niedziele nie oznacza, że zamknięte będą wszystkie sklepy. Zgodnie z ustawą podział na niedziele handlowe i niedziele bez handlu ma aż 32 wyjątki. 

Handlować w każdą niedzielę mogą m.in. apteki, stacje paliw, placówki pocztowe, sklepy na dworcach czy też sklepy z pamiątkami. Zarówno w niedziele handlowe, jak i niedziele bez handlu możemy zjeść obiad poza domem (punkty gastronomiczne nie zostały objęte zakazem handlu w niedziele) oraz spędzić czas w którejś z instytucji kultury, np. w muzeum czy w kinie.

22 lipca. Jak są otwarte sklepy Biedronka, Lidl, Tesco, Żabka?

Czy 22 lipca będą czynne Lidl, Tesco czy Carrefour? Nie, te duże sklepy będą w najbliższą niedzielę zamknięte. Otwarte będą za to niektóre sklepy popularnych sieci Biedronka i Żabka.

Które Żabki będą czynne 22 lipca? O tym, czy otworzyć sklep w niedzielę bez handlu, decyduje właściciel konkretnej Żabki. On też ustala godziny otwarcia. Warto więc upewnić się, czy Żabka na naszym osiedlu będzie otwarta i w jakich godzinach. 

Prościej sprawa wygląda w przypadku sieci Biedronka. W niedzielę 22 lipca oraz każdą inną niedzielę bez handlu otwarte będą Biedronki na dworcach kolejowych. Które Biedronki będą czynne 22 lipca? Sprawdź poniżej. 

Biedronki czynne 22 lipca - adresy, godziny otwarcia 

 • Biedronka - Dworzec Centralny w Warszawie, otwarta w godz. 7-22;
 • Biedronka - Dworzec Wschodni w Warszawie, czynna w godz. 6.30-23;
 • Biedronka w Galerii Krakowskiej, godziny otwarcia: godz. 6.15-22;
 • Biedronka przy Dworcu w Poznaniu - godziny otwarcia: godz. 9-20;
 • Biedronka na Dworcu Głównym we Wrocławiu - godziny otwarcia: godz. 9-20;
 • Biedronka w Grudziądzu będzie czynna w godz. 8-20.

Kolejne niedziele handlowe

Zakaz handlu w niedziele zostanie utrzymany, ale jak w rozmowie z TVN BiS powiedział wiceminister pracy Stanisław Szwed, sama ustawa o zakazie handlu wymaga doprecyzowania. Chodzi przede wszystkim o tę część ustawy, która pozwala handlować placówkom pocztowym oraz sklepom, w których na kasie w niedziele handlowe stają członkowie rodziny właściciela sklepu. Te dwa przepisy są przyczyną nadużyć, a sprzedawcy chętnie interpretują je na swoją korzyść. Poprawki, które chce stworzyć rząd, zgodnie z przewidywaniami wiceministra, mają wejść w życie na początku przyszłego roku. 

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: