Martwy morświn z rozciętym brzuchem znaleziony na plaży w Mechelinkach

Dopiero co głośno było o martwych fokach nad Bałtykiem, a teraz znaleziono martwego morświna z rozciętą powłoką brzuszną. Stacja Morska na Helu powiadomiła policję w tej sprawie. Już wcześniej biolodzy alarmowali o odnajdywaniu martwych okazów tych zwierząt.

Fanpage Dom Morświna (należy do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego) w sobotę poinformował, że w Mechelinkach koło Gdyni (woj. pomorskie) znaleziono ciało młodego morświna z rozciętą powłoką brzuszną.

Po tym, jak przeprowadzono oględziny zwierzęcia, zostało ono przetransportowane do Stacji Morskiej w Helu. Biolodzy poinformowali policję o możliwości popełnienia przestępstwa.

Fatalna seria nad Bałtykiem. Martwe foki i morświny

To nie pierwszy taki przypadek, po serii martwych fok (jednego dnia morze wyrzuciło na brzeg 15 zwłok zwierząt) na plażach nad Bałtykiem, pod koniec czerwca pojawiły się informacje o znajdowanych ciałach morświnów.

Dwa martwe okazy tych zwierząt, nazywanych bałtyckimi delfinami, znaleziono na plażach w Łazach i Dębkach.

Co robić, jeśli znajdziemy morświna nad Bałtykiem?

Obecnie w Bałtyku pływa niecałe pół tysiąca morświnów, a ssaki są pod ochroną.

Biolodzy apelują, by w razie zaobserwowania morświna bądź odnalezienia jego ciała, zgłaszać się do Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu.

Telefony alarmowe: 601 88 99 40 i 58/ 675 08 36, lub dla Błękitnego Patrolu WWF - całodobowy telefon alarmowy: 795 536 009.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (93)
Mechelinki. Martwy morświn z rozciętym brzuchem na plaży
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 29 razy 17

  Jak się ta suka, która namawiała do odstrzału nazywała? Nie ta, co kombinowała z kasą na Cyprze, wielka bogobojna i uczciwa?

 • gregor_ga

  Oceniono 17 razy 15

  Jeżeli poseł partii rządzącej wypowiada się w mediach i mówi o fokach "szkodniki" to co się dziwić, że rozzuchwaleni takim poparciem rybacy mordują foki i morświny. Mam nadzieję, że pani Arciszewska-Mielewczyk kiedyś zostanie rozliczona ze swojej głupoty.

 • kzet69

  Oceniono 27 razy 15

  Zastanawiam się co robi kulsoniarnia na wybrzeżu? Przecież środowisko tych bandytów - rybaków doskonale wie kto to robi! Dziwię się rybakom, że tolerują pośród siebie morderców, daje mi to prawo napisać: WSZYSCY RYBACY TO BANDYCI, MORDERCY I DEWIANCI, kompletnie wykolejone psychopatyczne typy bez krzty empatii. Sposób jest jeden: sprawca 3 lata bezwzględnego ancla i konfiskata kutra jako narzędzia zbrodni.
  Jak polscy rybacy mogą być tak bezmózgimi, prymitywnymi mordercami? Nawet w krajach trzeciego świata rybacy nie mordują delfinów a wręcz przeciwnie dbają o nie i pokazują jako atrakcję turystyczną, zresztą nieźle na tym zarabiając. Polskie rybackie bydło (przepraszam bydlątka za obrazę)!

 • maxwywar2

  Oceniono 22 razy 14

  Kupujcie dalej świerzą rybke nad morzem od katolskich rybaków co "czynią sobie ziemie poddaną".

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 14

  Nie che mi sie tez wierzyc w to, ze po tylu zamordowanych bestialsko fokach, NIE odnaleziono zadnego sprawcy / sprawcow?
  Kulsony zajete sa pilnowaniemsekty smolenskie i nazioli, dlatego chyba nie maja czasu na dociekanie 'morskich morderstw'.

  Poddam Wam tips...
  Moze zacznijcie od mafii Szyszki, bo ten miaia szeroki wachlarz 'zainteresowan i dzialan srodowiskowych' ; na roznych plaszczyznach i terenach takze:).

 • pan.szklanka

  Oceniono 27 razy 13

  "Żyjemy w czasach nadmiernej wrażliwości w ochronie zwierząt."
  Minister środowiska.

 • elektronik_99

  Oceniono 17 razy 11

  Wprowadzać zakaz żeglugi i rybołówstwa w rejonach gdzie są doszło do takich zdarzeń, do czasu aż się schwyta sprawców.

 • tomtg123

  Oceniono 23 razy 11

  Posłanka PiSu Dorota Arciszewska-Mielewczyk dla "Dziennika Bałtyckiego" 3 miesiące temu, zanim zaczęto znajdować martwe foki i tak jak teraz morświny (najpierw cytat z posłanki, a niżej link do stron gazety):

  "
  Foka to ewidentny szkodnik, a Bałtyk nie jest jej naturalnym środowiskiem. Przed wojną płacono rybakom za zabicie foki. Jej pojawienie się u nas to wymysł WWF-u i ekologów, głównie niemieckich, którzy chcieliby nam tutaj przeflancować rezerwaty. Musimy zacząć coś robić. Nie ma innego wyjścia"

  www.dziennikbaltycki.pl/strefa-agro/zwierzeta/a/foka-to-szkodnik-mocne-slowa-parlamentarzystow-i-politykow-duze-pieniadze-za-straty-spowodowane-przez-chronione-gatunki-zdjecia,13037719/

  Cóż, jeśli posłanka partii rządzącej podżega rybaków to mordowania chronionych zwierząt, no to trudno się dziwić, że oni mordują te zwierzęta, bo czują się bezkarni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX