Niedziele handlowe 2018. Dziś duże sklepy i centra handlowe będą zamknięte

Czy dzisiejszy dzień to niedziela handlowa? Niestety nie. Ci, którzy zapomnieli kupić czegoś ważnego mogą wybrać się na stację benzynową lub do osiedlowego sklepu, w którym sprzedaje właściciel.

Niedziele handlowe to już chleb powszedni. Możliwość zakupu w niedzielę dopiero za dwa tygodnie

15 lipca to kolejna z niedziel, w czasie których handel jest zabroniony. Oznacza to, że zamknięte będą przede wszystkim popularne sklepy wielkopowierzchniowe oraz galerie handlowe, w których wielu Polaków lubi spędzać wolny czas. Nie oznacza to jednak, że w niedziele bez handlu nie można kupić niczego. Ustawa o zakazie handlu w niedziele wymienia aż 32 wyjątki od ogólnie przyjętej reguły.

Niedziele handlowe 2018. Gdzie można coś kupić w niedziele bez handlu?

Zakaz handlu w niedziele nie jest zakazem absolutnym. Bez względu na podział na niedziele handlowe i niedziele bez handlu może handlować wiele sklepów, m.in. apteki czy kliniki dla zwierząt. Oprócz tego w niedziele bez handlu mogą być otwarte piekarnie, kwiaciarnie, cukiernie oraz restauracje i kawiarnie. Niedziele niehandlowe nie uprzykrzą życia także turystom – placówki związane z turystyką i rekreacją, takie jak hotele, wypożyczalnie rowerów czy nawet sklepy z pamiątkami mogą być otwarte bez ograniczeń. Podobnie jest z instytucjami kultury, m.in. z muzeami, kinami i teatrami.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Kolejne zmiany już od stycznia

Stosunek ilości niedziel handlowych do niehandlowych zmieni się już niedługo. Do końca tego roku obowiązuje zasada, która mówi, że niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu – w ostatnią i pierwszą niedzielę miesiąca. W kolejnych latach niedziel handlowych będzie coraz mniej. W 2019 roku niedziele handlowe zdarzą się tylko raz w miesiącu, z kolei w 2020 roku tylko siedem razy w ciągu całego roku.

Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe 2018. 15 lipca zakupów nie będzie
Zaloguj się
 • gorzki_pl

  Oceniono 8 razy 4

  jako pracownik handlu też miałem co drugą niedzielę wolną
  różnica polega na tym, że mogłem zrobić w swoją wolną niedzielę zakupy

 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy 3

  A pedofile odpustami i czerstwymi waflami handlować mogą :-)

 • wispar1

  Oceniono 2 razy 2

  ku-wa mam dość tych niehandlowych niedziel. Cały tydzień zapierniczu w pracy, wychodzę czasem o 19tej - więc kiedy mam kupić cokolwiek innego niż podstawowe żarcie?? Za wieloma rzeczami trzeba mieć czas pochodzić obejrzeć! dopasować, obejrzeć, przymierzyć albo wymierzyć! W sobotę do centrum handlowego gigantyczny korek - dodatkowa godzina żeby dojechać! wszyscy wściekli i umordowani biegają po sklepach, sprzedawcy tak samo przemęczeni bo muszą w sobotę pracować dużo więcej niż dotychczas -i w niedzielę padają na nos ze zmęczenia. Co za idiota wymyślił te niehandlowe niedziele i kogo chciał uszczęśliwić?? Paradoksalnie - gdy były niedziele handlowe to chodziłam czasem do kościoła, później na obiad do niedalekiego centrum, albo do Castoramy kupić doniczkę na kwiatka albo prezent w gości idąc. Teraz do kościoła nie chodzą wcale bo myślę o tym z czego zrobić jedzenie w domu, albo jadę do dalekich czynnych restauracji i na kościół nie ma czasu.

 • nitro2012

  Oceniono 2 razy 2

  mam to w nosie, kupuję u Czechów... Polactwo niech cierpi

 • oszrany

  Oceniono 6 razy 0

  Wiedzialy galy co braly ! Nie narzekac teraz tylko do kosciola !

 • mirrad67

  Oceniono 9 razy -1

  Wiemy które niedziele będą handlowe!!!

 • zawszedak111

  Oceniono 4 razy -2

  No ileż można!? Dwie wiadomości o niczym!!! I to w ciągu kilku godzin! Wcześniej - "Niedziele handlowe. Czy 15 lipca sklepy będą otwarte?". Czy redaCHtor UZ bez tej wierszówki nie miałby na chleb!? Jakiś inny powód tej głupoty? To irytuje! Nie ośmieszajcie się pismaki.

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy -2

  Przybył nowy temat do klepania wierszówek:-)

 • magic4-75

  Oceniono 5 razy -3

  Brawo szlag mnie trafia jak widze januszow z torbami biiedronki niedziela jest swieta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX