UKSW będzie kształcić lekarzy. Andrzej Duda: Będą kierowali się wartościami chrześcijańskimi

"Etyka chrześcijańska" ma wyróżniać studentów, którzy ukończą wydział medyczny na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Andrzej Duda podpisał dokumenty umożliwiające jego uruchomienie.

Ma Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego zostanie otwarty wydział medyczny. Gotowy jest już program studiów, który powstał zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Andrzej Duda: Waga etyki chrześcijańskiej

- To ważne, że UKSW będzie kształcił ludzi, którzy będą dbali o ludzkie życie, kierując się zasadami etyki chrześcijańskiej - powiedział Andrzej Duda, składając dziś podpis pod nowelizacją ustawy regulującej działalność uczelni.

Prezydent dodał, że UKSW jest mu wyjątkowo bliski ze względu na fakt, że wykładał tu prezydent Lech Kaczyński, który deklarował, że po zakończeniu swojej prezydentury wróci na uczelnię.

Podczas uroczystości podpisania stosownych dokumentów głos zabrał też minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Podkreślił, jaką jego zdaniem wagę odgrywają wartości chrześcijańskie w zawodzie lekarza.

UKSW: 50 laboratoriów, współpraca ze szpitalami

UKSW przygotowywał się od uruchomienia wydziału medycznego od kilku lat. W 2015 roku Uniwersytet oddał do użytku prawie 50 laboratoriów, niezbędnych do kształcenia w naukach medycznych.

Wydział medyczny UKSW będzie współpracował między innymi z Instytutem Matki i Dziecka, Wojskowym Instytutem Medycznym, Szpitalem Bielańskim, a także z podmiotami komercyjnymi. Szkolenie przyszłych lekarzy rozpocznie się już w najbliższym roku akademickim.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>  

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda

Więcej o: