Częstochowa. Pijana 32-latka przejechała śpiącego na ulicy pijanego mężczyznę. 41-latek zmarł

W Częstochowie pijana i odurzona lekarstwem 32-latka przejechała śpiącego na ulicy pijanego mężczyznę. Nawet się nie zatrzymała, musiał ją ścigać inny kierowca. Grozi jej do 12 lat więzienia.

Do tragedii w Częstochowie doszło 2 kwietnia. Ok. godz. 1.40 ulicę 7 kamienic przemierzała fordem focusem 32-letnia Karolina B. W tym samym czasie ulicą jechał kierowca audi, w pewnym momencie zaczął w stronę nadjeżdżającej 32-latki mrugać światłami. Chciał w ten sposób zwrócić jej uwagę na osobę, która spała na ulicy. Kobieta zignorowała jego ostrzeżenie i przejechała mężczyznę. Według ustaleń prokuratury auto aż podskoczyło, mimo to Karolina B. nawet się nie zatrzymała.

Częstochowa. 32-latka przejechała śpiącego na ulicy mężczyznę

Widząc to kierowca audi zawrócił i zaczął ją gonić. Kobieta zatrzymała się dopiero wtedy, gdy mężczyzna zajechał jej drogę. Zdecydowała się wrócić na miejsce wypadku.

Knurów. Pogotowie przyjechało po 3 godzinach. Mężczyzna zmarł na krwiaka mózgu>>>

41-letni mężczyzna leżący na jezdni, jak informuje częstochowska prokuratura, doznał obrażeń wielonarządowych, na skutek których zmarł w szpitalu. Śledczy ustalili, że w chwili zdarzenia kobieta miała ok. 0,6 promila alkoholu, w jej krwi wykryto również lekarstwo "znajdujące się w wykazie substancji psychotropowych ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii".

"Auto aż podskoczyło"

Karolinie B. prokurator postawił zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i środka odurzającego. Kobieta nie przyznała się do winy, twierdzi, że nie widziała leżącego na ulicy mężczyzny i nie poczuła, że po nim przejechała. Na nagraniu z monitoringu widać, że to było silne uderzenie, auto aż podskoczyło - powiedział w rozmowie z TVN 24 Artur Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Sąd Rejonowy zastosował wobec niej tymczasowy areszt oraz 20 tys. zł poręczenia majątkowego. Grozi jej od 2 do 12 lat więzienia.


Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>> 

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: