Premier Morawiecki opowiadał w Łodzi o inwestycjach w regionie. Nagle wyznał: "Bardzo kocham furmanki"

Nietypowe wyznanie zafundował w czwartek Łodzianom premier Mateusz Morawiecki. Podczas spotkania z mieszkańcami miasta w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wyznał, że kocha furmanki i uważa, że jest to powód Polaków do dumy.

– Pamiętacie państwo te obrazki brudnych podwórek i furmanek? Ja bardzo kocham furmanki. Teoretycznie moglibyśmy się nimi szczycić. Ale przez te lata III RP wszystko to pokazywano tak, by trzeba się było tego wstydzić – powiedział premier Mateusz Morawiecki

Jego słowa wywołały wiele krytycznych i prześmiewczych komentarzy internautów. W mediach społecznościowych na słowa premiera zareagowali również dziennikarze. Jednym z nich był Bartosz T. Wieliński, dziennikarz Gazety Wyborczej. 

Tweet ten udostępnił m.in. korespondent Gazety Wyborczej i Deutsche Welle (polskiego) Tomasz Bielecki.

Tomasz Lis napisał: "Wychodzą nowe grzechy III RP. Jej najważniejszym celem było budzenie u Polaków nienawiści do Polski, nawet to rzeczy, które mogły i powinny budzić wzruszenie oraz dumę - jak furmanki".

Video z nagraniem wypowiedzi premiera podał także dalej na Twitterze dziennikarz Darek Ćwiklak, dziennikarz Newsweek Polska. 

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o: