Obóz dla Puszczy pisze list ws. zamku w Puszczy Noteckiej. "Możemy skutecznie zablokować inwestycje"

Czego potrzebują ekolodzy, aby rozpocząć protest w sprawie Zamku w Puszczy Noteckiej? Wystarczy pół tony warzyw, 100 kilogramów parówek sojowych, ekologiczna czekolada, Volkswagen'98 i parę innych rzeczy - w tym sarkastycznym tonie Obóz dla Puszczy napisał list otwarty w sprawie inwestycji w Stobnicy.

Zamek w Puszczy Noteckiej ma powstać na terenie Natura 2000, czyli na obszarze objętym ochroną przyrody. Zgodę na przeprowadzenie tak dużej inwestycji wydały organy zajmujące się ochroną przyrody w Polsce. Po tym, jak sprawa wyszła na jaw, ministerstwo środowiska zapowiedziało, że natychmiast skontroluje proces wydania zgody na przeprowadzenie inwestycji.

Zamek w Puszczy Noteckiej. Ekolodzy vs. urzędnicy >>>

Obóz dla Puszczy pisze ws. zamku w Puszczy Noteckiej

Obóz dla Puszczy kieruje swój list do ministra środowiska, premiera i prezydenta. Jest mowa o bezradności polskiego rządu, a także odwołanie do apelu stacji TVP Info, która wczoraj na antenie wyemitowała pasek: „ekolodzy nie zablokowali budowy apartamentowca na chronionym obszarze Natura 2000”.

Parówki na ratunek zamkowi w Puszczy Noteckiej

Spis rzeczy, jakich domaga się Obóz dla Puszczy, nie pozostawia wątpliwości, że cała sprawa to po prostu dowcip. Ekolodzy wspominają o rurach metalowych, grubym łańcuchu, kajdankach oraz o miejscu pod działkę na namioty. Przydałoby im się również m.in. 100 kilogramów cieciorki, dwa razy tyle ziemniaków, 500 sztuk parówek sojowych i do tego chleb żytni zapewniany na bieżąco. Chcieliby również „wędzone tofu na niedzielę”, a na osłodę – „40 tabliczek czekolady gorzkiej bez oleju palmowego”. Do tego 20 rowerów, 5 kajaków i Volkswagen rocznik '98.

Państwo zawiodło ws. zamku w Puszczy Noteckiej?

Na koniec listu ekolodzy dodają, że za pomocą tych przedmiotów uda im się „skutecznie zablokować inwestycje, z którymi Państwo nie są w stanie sobie poradzić, pomimo działania instytucji, które są do tych celów powołane”. W postscriptum dodają, że z chęcią podejmą się blokowania innych prac budowlanych – wystarczy dać im znać, a rzeczy na liście potrzeb pomnożyć przez ilość tychże inwestycji.

Zamek na wodzie w sercu chronionej puszczy. Inwestycja pod lupą CBA i ministerstwa

Więcej o:
Komentarze (72)
Zamek w Puszczy Noteckiej. Czy ekolodzy zaprotestują?
Zaloguj się
 • maguniaklikunia

  Oceniono 14 razy 8

  Bo to buduje ktoś tak umocowany politycznie,, biznesowo albo kościelnie że jak na razie nie ma odważnego, który by się tym zainteresował poważnie. Może to będzie miejsce gdzie będą odbywali pokutę pedofile koloratkowi ???

 • jaja-kaczora

  Oceniono 20 razy 8

  tu cytuje:
  "pod projektem podpisali sie jego autorzy - pelna lista:
  prof. Piotr Tryjanowski,
  inz. Tadeusz Mizera,
  dr Jan Mazurkiewicz,
  inz ALeksandra Kraskiewicz,
  Jacek Wieckowski,
  dr Katarzyna Krupa
  - ciekawe ile siana dostali?
  Teraz cytuje dalej:
  ...."Chodzi o prof. Piotra Tryjanowskiego, dr Aleksandrę Kraśkiewicz i Jacka Więckowskiego - ta trójka współtworzyła raport, a później weszła w skład powstałej w 2016 roku fundacji Fauna Polska".Tak sie daje lapowki legalnie. Najpierw dajecie dobry raport a potem zatrudniamy was w utworzonej fundacji i lapowke dajemy pod postacia normalnej pensji"

 • tedek1

  Oceniono 12 razy 6

  Już widzę Inspektorow rządowych inspekcji jak idą w teren za 2200 zł brutto...Panstwo ekolodzy - ta inwestycja to obraz jak działa państwo w obszarze styku biznesu tj.interesu prywatnego z interesem publicznym. W USA mawiaja: zyski zawsze są prywatne,a straty zawsze publiczne.

 • volongoto41

  Oceniono 16 razy 6

  Ekologiczna prawda dnia: Wódka na polowaniu uratowała więcej zwierząt, niż Greenpeace….
  Jak krzykniesz na ulicy "stać w imieniu prawa" to zobaczysz jak wielu zacznie uciekać....
  Jak krzykniesz " ty świnio" to prawie wszyscy się obejrzą …

 • jaja-kaczora

  Oceniono 19 razy 5

  chyba budujacy to BADZIEWIE loza Tadkowi R. ksywa Muchomor Torunski, regularnie na tace to i buduja!

 • jaja-kaczora

  Oceniono 17 razy 5

  chamy mieszkaly kolo obry i swin a teraz powstali z kolan i zamki buduja!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 8 razy 4

  Mauzoleum dla towarzysza Rajmundowicza :-)

 • borsuk07

  Oceniono 9 razy 3

  " Jest mowa o bezradności polskiego rządu " - Dobre. Architekt przyznał że projekt zabrał mu 5 lat wiec sprawa załatwiania zezwoleń, wykup ziemi trwa co najmniej ok. 8 lat. Jest to dobrze zaplanowana inwestycja a wszystkie zgody uzyskano w okresie rządów PO.

 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 3

  "Obóz dla Puszczy kieruje swój list do ministra środowiska, premiera i prezydenta. Jest mowa o bezradności polskiego rządu, a także odwołanie do apelu stacji TVP Info, która wczoraj na antenie wyemitowała pasek: „ekolodzy nie zablokowali budowy apartamentowca na chronionym obszarze Natura 2000”.
  -----
  Byc moze, myle sie, ale przypuszczam, ze zainteresowani "zablokowaniem budowy", oraz medie 'kopia' za plytko w tym dociekaniu KTO NAPRAWDE ZA TA BUDOWA SIE UKRYWA.
  Ja sadze, ze W INTERESIE 'TEGO' RZADU I JEGO POWIAZAN, lezy wlasnie 'BRAK KOPANIA GLEBOKO':).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX