Lubawa: pedofil wtargnął do przedszkola i zaatakował 7-latkę. Krzyk usłyszał były komandos

Lubawa: do przedszkola wtargnął pedofil i zaatakował 7-latkę. Nie wiedział, że właściciel to były komandos. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania gwałtu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w przedszkolu w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie). 26-letni mężczyzna wtargnął do placówki i zaatakował 7-latkę.

Lubawa: pedofil wtargnął do przedszkola

26-latek wykorzystał moment, gdy mama dziewczynki poszła do szatni po ubranie. Pedofil próbował zaciągnąć dziecko do łazienki. Krzyk dziewczynki usłyszał właściciel przedszkola, były komandos, Grzegorz Kowalkowski.

- Zbiegłem po schodach i go złapałem. Dziewczynka uciekła, ale mężczyzna był dalej bardzo agresywny. Rzuciłem nim o podłogę, ale ledwo mogłem go utrzymać. Musiał być pod wpływem narkotyków, był bardzo silny - powiedział w rozmowie z portalem fakt24.pl Kowalkowski.

Podczas zatrzymania przy mężczyźnie znaleziono foliową torebkę z „suszem barwy brunatno-zielonej”. Dlatego, oprócz zarzutu usiłowania gwałtu na kilkuletniej dziewczynce, mężczyzna usłyszał też zarzut posiadania narkotyków.

Karany za kradzieże

Jak informuje gloslubawski.pl, sprawca jest mieszkańcem wsi pod Iławą i jest dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. W przeszłości był kilkukrotnie zatrzymywany za drobne kradzieże.

W środę prokurator Jan Wierzbicki z prokuratury rejonowej w Iławie poinformował, że mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia. Ze względu na dobro śledztwa, prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: