Niedziele handlowe. Czy 15 lipca sklepy będą otwarte? Z zakupami należy się pospieszyć

Niedziela handlowa nie przypada w zbliżającą się niedzielę. Jeżeli w naszych lodówkach brakuje zapasów na zbliżające się dni, warto pójść do sklepu jeszcze dzisiaj.

Niedziele handlowe lipiec 2018. Jutro sklepy będą zamknięte

15 lipca nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że galerie handlowe i wielkopowierzchniowe supermarkety będą zamknięte. Ostatnią okazją, żeby zrobić zakupy w tym tygodniu jest dzisiejsze popołudnie. Ze względu na niedziele bez handlu wiele sieci sklepów zdecydowało się na przedłużenie godzin pracy w przedostatni dzień tygodnia, dlatego np. w niektórych sklepach sieci Tesco czy Kaufland możemy zrobić zakupy aż do 23:00.

Niedziele handlowe. Kiedy wypadają dni wolne od handlu?

Według zasad z ustawy o zakazie handlu w niedzielę, niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu. Są to na ogół pierwsza oraz ostatnia niedziela miesiąca, chyba że ze względu na wypadające w tym miesiącu święta postanowiono zrobić wyjątek od reguły. Przykładem takiej sytuacji może być np. grudzień, kiedy z uwagi na Święta Bożego Narodzenia sklepy będą otwarte podczas czterech niedziel w miesiącu. Warto jednak pamiętać, że zasada ta zmieni się początkiem 2019 roku.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Z początkiem kolejnego roku pojawią się zmiany

Już od stycznia niedziele handlowe będą wypadać tylko raz w ciągu miesiąca. W 2020 roku handel w niedziele zostanie ograniczony jeszcze bardziej – za dwa lata niedziele handlowe zdarzą się tylko siedem razy w roku i będą to: dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe. Czy 15 lipca sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 5

  Za to u pedofila można kupić odpust, suchego wafla albo wyciąg z Wojtyły :-)
  Oczywiście w celach kolekcjonerskich :-)

 • zawszedak111

  Oceniono 11 razy 3

  "Niedziela handlowa nie przypada w zbliżającą się niedzielę." - noż... news dnia! Odkrycie! Czy naprawdę co tydzień trzeba zamieszczać po kilka "artykułów" na ten temat!?

 • kann2

  Oceniono 15 razy 3

  Dziękujemy Ci, Gazeto. A za tydzień napiszecie znów, że zamknięte? Napiszcie, proszę, bo nie będę wiedział. Proooooszę.

 • dziekuje-za-uwage

  Oceniono 12 razy 2

  Macie jakiś konkurs kto wymyśli durniejszy tytuł i najbardziej rozciągnie tekst "w niedziele zamknięte"?

 • race444

  0

  W kalendarzu na 2019 rok powinni producenci/wydawcy kalendarzy od razu zaznaczyc niedziele handlowe i niehandlowe. Handlowe na czarno a niehandlowe na czerwono

 • romikus

  Oceniono 4 razy 0

  My Janusze i Grażyny i inni Wolacy będziemy głosować na PO!! Żeby przywrócono nIedziele handlowe.Ciężko pracujemy przez cały tydzień i chcemy niedziele spędzać na zakupach w centrach handlowych.!!!!

  PO partią dla Grażyn i Januszów i wszystkich Wolaków którzy chcą niedziele spędzać na zakupach w centrach handlowych!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX