Pogoda na weekend. Nie mamy dobrych wiadomości. Ma lać, w niedzielę więcej burz [POGODA]

W weekend pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Wyższe temperatury i przejaśnienia pojawią się tylko gdzieniegdzie.

Pogoda na weekend – w sobotę i w niedzielę nie obejdzie się bez deszczy

Pogoda na weekend nie jest optymistyczna. Zbliżająca się sobota będzie wyjątkowo deszczowa. Opadów deszczu możemy spodziewać się na terenie całego kraju. Jedynym wyjątkiem jest wąski pas na zachodzie Polski, w którym znajdą się województwa dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie. Mapy pogodowe pokazują zmiany - w sobotę w wielu miejscowościach mogą pojawić się burze.

Pogoda na weekend. Zarówno sobota, jak i niedziela będą burzowePogoda na weekend. Zarówno sobota, jak i niedziela będą burzowe Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Najbardziej zagrożone nagłymi wyładowaniami atmosferycznymi są okolice Suwałk, Białegostoku, Lublina, Rzeszowa, Przemyśla oraz Zakopanego. Temperatura będzie dość wysoka – prognozy pogody pokazują, że najniższe temperatury odnotują mieszkańcy wschodniej i północnej Polski (21 stopni), natomiast najwyższe, osoby przebywające w okolicach Opola, Wrocławia i Zielonej Góry (do 26 stopni).

Pogoda na weekend – w niedzielę jeszcze więcej burz

Niedziela będzie jeszcze brzydsza niż w sobotę. Deszcz nie wystąpi wyłącznie na zachodzie kraju, a burze jeszcze bardziej się rozprzestrzenią. Gwałtowne ulewy z piorunami będziemy obserwować nie tylko na wschodzie Polski, ale także w Małopolsce, na Śląsku, w centralnej Polsce oraz na Kujawach.

Zdjęcie ilustracyjne.Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Wyborcza.pl

Temperatury będą niemal identyczne, jak w sobotę – najcieplej będzie na zachodzie (Zielona Góra, Wrocław, Opole, Gorzów Wielkopolski – do 26 stopni), z kolei najzimniej w Zakopanem, Rzeszowie, Przemyślu oraz w Kaliszu, gdzie termometry pokażą ok. 19-21 stopni.

Więcej o: