Pogoda w czwartek. Spokojnie będzie tylko na południu. Ostrzeżenia dla 11 województw [POGODA]

Pogoda w czwartek to intensywne opady i burze z gradem. Dla większości kraju IMGW wydało ostrzeżenia. Jeśli chodzi o pogodę, spokojniej będzie na południu.

Burze z gradem i deszcz - tego w pogodzie możemy się spodziewać w czwartek.

Pogoda w czwartek. Burze i grad na północnym wschodzie

W ciągu dnia w większości kraju pogoda przyniesie spore zachmurzenie, ale z większymi przejaśnieniami. W wielu miejscach kraju, zwłaszcza na północnym wschodzie możemy spodziewać się burz z gradem.

Pogoda na najbliższe dni. Silne burze i obfite deszcze. Są ostrzeżenia dla 14 województw >>>

Sprawdź pogodę na poniższej mapie interaktywnej:

Pogoda w czwartek. Ostrzeżenia niemal dla całego kraju

W związku z burzami z gradem bądź ulewnym deszczem IMGW wydało ostrzeżenia dla województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Lokalnie wysokość opadów na północnym wschodnie może wynieść 30 mm. Porywy wiatru w czasie burz mogą osiągnąć 70 kilometrów na godzinę.

Spokojniej na południu. Temperatura od 19 do 25 stopni Celsjusza

Najspokojniej w czwartek będzie na południu kraju, ale nie oznacza to, że nie popada w Krakowie, Zakopanem, czy Katowicach. Mieszkańcy tych miast powinni także pamiętać o parasolach.

Temperatura tego dnia wyniesie od 19 st. Celsjusza w Koszalinie i Jeleniej Górze do 25 st. w Katowicach i Rzeszowie. Zdecydowanie chłodniej będzie na zachodzie kraju.

Śmierć Słońca, promieniowanie Gamma lub asteroidy. Jak według astronomów skończy się życie na Ziemi?

Więcej o: