O. Tadeusz Rydzyk apeluje do młodych lekarzy: Nie chciejcie zarabiać kokosów

O. Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze zwrócił się do lekarzy. Zaapelował, by mieli cierpliwość i nie chcieli "zarabiać kokosów". Redemptorysta odwołał się przy tym do powstania warszawskiego.

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas 23 Pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasnej Górze wygłosił krótki apel do lekarzy. - Prosimy was, służbę zdrowia, także tych lekarzy, którzy mają bardzo dużo energii, są bardzo młodzi, zaczynają, prosimy: miejcie cierpliwość i nie chciejcie od razu zarabiać kokosów, zechciejcie najpierw służyć ludziom, tak jak służyli wasi bracia, wasze wzory - powiedział.

Tadeusz Rydzyk apeluje do lekarzy

Jakie wzory miał na myśli o.Rydzyk? Swoją myśl po chwili rozwinął:- Nawet w czasach komunistycznych, nawet w czasie powstania warszawskiego nie brali pieniędzy, tylko służyli. Księża nie mieli żadnego ubezpieczenia, a leczyli nas i nie pytali, czy będą szykany. To są wzorce. Kochani nie dajmy się rozgrywać - dodał Tadeusz Rydzyk.

Rezydenci: Minister zerwał umowę

Przypomnijmy, że kilka dni temu Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy umieściło w mediach społecznościowych wpis, jakoby minister zdrowia i rząd "zerwali" z nimi umowę. Chodzi o porozumienie, które w lutym minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał z protestującymi rezydentami. 

Tymczasem minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewniał, że każdy z punktów porozumienia z rezydentami jest realizowany. Na początku lipca Sejm przyjął ustawę zwiększającą nakłady na zdrowie do 6 procent PKB już w 2024 roku czyli przyspieszono wzrost tych nakładów o rok. Profesor Łukasz Szumowski stwierdził, że przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych jest wynikiem porozumienia z rezydentami.

Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZLL mówi, że uchwalona ustawa różni się od zapisów uzgodnionych w wyniku negocjacji i zawartych w podpisanym porozumieniu. Według niego, największe zastrzeżenie budzi to, że w ustawie do obszarów, na które mogą pójść środki przeznaczone na ochronę zdrowia dopisano Agencje Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, a także fundusz zajmujący się skutkami hazardu

"Daliście tylko 200 tys.". Tadeusz Rydzyk domaga się pieniędzy od rządu

Więcej o:
Komentarze (551)
O. Tadeusz Rydzyk do lekarzy: Nie chciejcie zarabiać kokosów
Zaloguj się
 • guru133

  Oceniono 146 razy 122

  Czy może być większa obłuda niż ten apel oszusta i czciciela Złotego Cielca do ludzi chcących uczciwie i godnie żyć?

 • agnrodis

  Oceniono 130 razy 106

  Rydzyk, ten ruski agent i koscielny oligarcha z naszych podatkow ma czelnosc pouczac innych, zeby zyli skomnie?

 • komercyjny02

  Oceniono 101 razy 85

  Młodzi medycy: Bądźcie zawsze równie skromni jak jest Ojciec Dyrektor. Nie ważcie się posiadać żadnych dóbr doczesnych na własność.
  Wasza fundacja - owszem, ona może posiadać dowolną liczbę dowolnej marki aut wam podarowanych. Lecz wy żyjcie skromnie, skromniusio.

 • kabed007

  Oceniono 99 razy 83

  Kościół kat kosztuje ponad 14 mld PLN. Lekarze nie chciejcie zarabiać kokosów

 • rumpa

  Oceniono 89 razy 77

  W sumie to mnie zastanawia, że on ma mordę typowego cwaniaka oszusta, nawet się nie kryje z tym "duping delight" a ludzie - specyficzni lecz liczni - nadal mu ufają. Dla mnie to facet przy którym odruchowo łapię się za portfel. A ci nic.

 • balubalu1

  Oceniono 73 razy 63

  I mówi to najpazerniejszy beneficjent programu rządowego "Koryto +"....do piekła ino roz...

 • agnrodis

  Oceniono 81 razy 61

  Rydzyk, powiedz NAM co klecha jak ty ma do nominacji generalskich? .... no chyba, ze jest ruskim agentem!
  Pamietamy, jak wezwales Prtezydenta Polski na dywanik i go opierniczales za brak nominacji .... skad to zainteresowanie obronnoscia kraju?

 • zbinigniew

  Oceniono 50 razy 46

  o jaki skrommy miły facet, przyklad do naśladowania, to ten co służy narodowi bez brania kasy.- Rezydenci weźcie z niego przykład , zróbcie jak kiedyś on zrobił- ogłoście zbiórkę na szpital /tak jak on na stocznie/ i zebrane pieniadze przywłaszcie sobie .Ten spaślak z tej zbiórki nigdy sie nie rozliczył nie mówiąc o ostatnich, już oficjalnych, dotacjach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX