O. Tadeusz Rydzyk apeluje do młodych lekarzy: Nie chciejcie zarabiać kokosów

O. Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze zwrócił się do lekarzy. Zaapelował, by mieli cierpliwość i nie chcieli "zarabiać kokosów". Redemptorysta odwołał się przy tym do powstania warszawskiego.

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas 23 Pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasnej Górze wygłosił krótki apel do lekarzy. - Prosimy was, służbę zdrowia, także tych lekarzy, którzy mają bardzo dużo energii, są bardzo młodzi, zaczynają, prosimy: miejcie cierpliwość i nie chciejcie od razu zarabiać kokosów, zechciejcie najpierw służyć ludziom, tak jak służyli wasi bracia, wasze wzory - powiedział.

Tadeusz Rydzyk apeluje do lekarzy

Jakie wzory miał na myśli o.Rydzyk? Swoją myśl po chwili rozwinął:- Nawet w czasach komunistycznych, nawet w czasie powstania warszawskiego nie brali pieniędzy, tylko służyli. Księża nie mieli żadnego ubezpieczenia, a leczyli nas i nie pytali, czy będą szykany. To są wzorce. Kochani nie dajmy się rozgrywać - dodał Tadeusz Rydzyk.

Rezydenci: Minister zerwał umowę

Przypomnijmy, że kilka dni temu Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy umieściło w mediach społecznościowych wpis, jakoby minister zdrowia i rząd "zerwali" z nimi umowę. Chodzi o porozumienie, które w lutym minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał z protestującymi rezydentami. 

Tymczasem minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewniał, że każdy z punktów porozumienia z rezydentami jest realizowany. Na początku lipca Sejm przyjął ustawę zwiększającą nakłady na zdrowie do 6 procent PKB już w 2024 roku czyli przyspieszono wzrost tych nakładów o rok. Profesor Łukasz Szumowski stwierdził, że przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych jest wynikiem porozumienia z rezydentami.

Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZLL mówi, że uchwalona ustawa różni się od zapisów uzgodnionych w wyniku negocjacji i zawartych w podpisanym porozumieniu. Według niego, największe zastrzeżenie budzi to, że w ustawie do obszarów, na które mogą pójść środki przeznaczone na ochronę zdrowia dopisano Agencje Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, a także fundusz zajmujący się skutkami hazardu

"Daliście tylko 200 tys.". Tadeusz Rydzyk domaga się pieniędzy od rządu

Więcej o: