Ksiądz Wojciech Lemański wraca do posługi. Koniec suspensy nałożonej na niego przez bpa Hosera

Ks. Wojciech Lemański nie jest już objęty suspensą - podaje Radio TOK FM. Zakończyła się kara, którą nałożył na niego arcybiskup Henryk Hoser. Duchowny trafi do archidiecezji łódzkiej.

Biskup Romuald Kamiński zniósł suspensę nałożoną prawie cztery lata temu na ks. Lemańskiego - informuje TOK FM. Wg informacji radia duchowny ma służyć w jednej z łódzkich parafii oraz dalej działać na polu dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

W wypowiedzi dla IAR biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński potwierdził, że ks. Wojciech Lemański trafi do archidiecezji łódzkiej kierowanej przez arcybiskupa Grzegorza Rysia. Biskup podkreślił, że ksiądz Lemański został "przywrócony do posługi kapłańskiej". Lemański komentował, że to "zakończenie trudnego etapu w życiu" i podkreślał, że cieszy go, iż znów będzie mógł pełnić posługę i m.in. odprawiać msze.

Ks. Lemański wraca do posługi

Lemański w latach 2006–2013 był proboszczem parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy. Po kolejnych upomnieniach i karach za wypowiedzi w mediach, abp Henryk Hoser odwołał go z funkcji proboszcza, a w 2014 roku nałożył karę suspensy. Przedmiotem sporu miało być m.in. zaangażowanie Lemańskiego w dialog polsko-żydowski. 

W 2017 roku Hoser przestał być biskupem diecezjalnym w diecezji warszawsko-praskiej, gdzie zastąpił go Romuald Kamiński. Papież Franciszek wysłał abpa Hosera do Medziugorie, a w w tym roku mianował tam wizytatorem apostolskim.

Po internet do świątyni. Lokalny angielski kościół idzie z duchem czasu

Więcej o: