Fundacja naczelnego "Gazety Polskiej" jednak z dotacją. 7,2 mln zł z państwowej kasy

Fundacja redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza miała otrzymać od NFOŚiGW 7,2 mln zł na portal Puszcza.tv - podaje portal oko.press. Fundacja początkowo miała na swoje działania wykorzystywać fundusze unijne.

Fundacja Niezależne Media, której założycielem jest redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, pod koniec roku 2016 otrzymała 6 mln zł na projekt Puszcza.tv.

Stało się to za decyzją Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (pieniądze miały pochodzić ze środków unijnych), ale dotacja najpierw trafiła pod lupę OLAF (Europejski urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych), a później (w 2017 roku) fundacja wycofała wniosek o dofinansowanie.

7,2 mln zł na portal o Puszczy Białowieskiej

Sprawę tych dotacji szeroko opisywał portal OKO.press, a jak poinformowali we wtorek jego dziennikarze Puszcza.tv jednak otrzymała dotację NFOŚiGW. Tym razem pieniądze jednak nie będą pochodzić z unijnej dotacji, a z funduszy NFOŚiGW.

Zgodnie z nową umową, fundacja Sakiewicza na realizację tego projektu dostanie z Funduszu łącznie 7.155.122 złotych.Wypłacono jej już 855 tys. złotych

- wskazuje OKO.press, a sama umowa miała być podpisana pod koniec stycznia tego roku.

Fundacja Niezależne Media ma w ramach projektu tworzyć serwis Puszcza.tv (wystartował w maju tego roku), szkolić redakcję, ale też po prostu - prowadzić portal. Serwis pozwala m.in. na oglądanie na żywo zwierząt w Puszczy Białowieskiej.

Na razie nie ma stanowiska Fundacji Niezależne Media w tej sprawie, natomiast przedstawicielka NFOŚiGW przekazała jedynie, że umowa z fundacją "została zawarta w ramach programu priorytetowego "Edukacja ekologiczna", nabór V 2017 – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój". NFOŚiGW niedawno zwiększył kwotę, którą rozdysponował w konkursie z 11 do 33 mln zł.

Bądź eko - zadbaj o siebie i środowisko. A zacznij od... domowych tabletek do zmywarki

Więcej o:
Komentarze (165)
Dotacja na puszcza.tv. Fundacja Tomasza Sakiewicza dostanie 7,2 mln zł
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 55 razy 33

  Tomasz Sakiewicz: "Czasem zaglądam do listów z banku informujących o debecie na moim koncie, patrzę na ponaglenia zapłaty rachunków i kredytów i zastanawiam się, czy było warto?

  Muszę się przyznać, że warto. Ja się rzeczywiście dorobiłem. Nieznani mi ludzie podchodzą do mnie na ulicy i dziękują za >>Gazetę Polską<< i za wszystko, co robimy – to niemal codzienna scena."

  Natomiast znani redaktorowi ludzi podchodzą do niego i dają mu 7,2 mln złotych na fundację.
  Warto było.

 • czechy11

  Oceniono 44 razy 28

  Panienki Karnowskie mu ślepia wydrapią. Okazało się ze nawilżał bardziej.

 • czechy11

  Oceniono 42 razy 26

  Te miliony im się po prostu należą.

 • polakadam

  Oceniono 36 razy 24

  Spełniła się modlitwa Dudy o ojczyznę dojną. Doją tą biedną ojczyznę ile się da. Funkcjonariusze pisowcy są sowicie wynagradzani. A ciemny lód się cieszy bo też dostał.... 500 zł....

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 24 razy 20

  Za PiSu dawanie dupy zwyczajnie popłaca... Jak nie 500 + albo wyprawka +to zawsze znajdzie się jakieś 7,5 miliona na podglądanie żubrów, byle podgladający był dobrym katolikiem, który popiera pierwszego obywatela tego Pokraju

 • alima.zgali451

  Oceniono 24 razy 20

  Panie Tomku po ile teraz kursy wazelinowe?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX