Pogoda na tydzień. Wracają burze i silne deszcze. Ostrzeżenia dla całej Polski [POGODA]

Pogoda. Czekają nas dni pełne deszczu. Miejscami wystąpią burze z gradem i silnym wiatrem. Największego pecha mają osoby wypoczywające nad polskim morzem. Na terenie całego Pomorze przewiduje się w najbliższych dniach zachmurzenie, opady i lokalnie burze z gradem.

Pogoda we wtorek

We wtorek prognozuje się lokalne burze i deszcz na terenie województwa pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Opady deszczu wyniosą 20 l/mkw, a w trakcie burz wiatr będzie wiał z prędkością do 80 km/h. Z kolei na Mazurach i w województwie podlaskim przewiduje się tylko opady. W pozostałej części naszego kraju ma być słonecznie.

embed

Ostrzeżenia burzowe

We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia związane z intensywnymi opadami deszczu oraz burzami dla województw: wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego. Intensywne opady deszczu oraz burze przewiduje się co najmniej przez kolejne trzy dni. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia niemal dla całego obszaru Polski. 

Pogoda w środę

W środę burzowy front zapanuje już na obszarze całej Polski. Najzimniej na Pomorzu – nieco ponad 20 stop. C, podczas gdy w okolicach Podkarpacia możemy spodziewać się nawet 28 stop. C.

embed

Pogoda w czwartek

W czwartek powinniśmy znowu nastawić się na deszcz i lokalnie występujące burze z gradem. W trakcie burz ponownie pojawi się silny wiatr wiejący z prędkością do 80 km/h. Ochłodzi się w zachodniej części kraju – termometry mogą tam wskazać poniżej 20 stop. C. Podobne temperatury przewidywane są na Pomorzu.

embed

Pogoda w piątek

W piątek pogoda ma się poprawić.Temperatura ma wynieść nawet do 25 stopni C. na zachodzie kraju. Nadal przewiduje się przelotne deszcze i lokalnie burze z gradem, ale IMGW nie wydało ostrzeżeń na piątek. Można więc zakładać, że opady będą mniejsze niż w poprzednich dniach.

Pogoda na weekend

Pogoda w weekend będzie nieco lepsza niż we wcześniejsze dni. W sobotę niebo zacznie się rozjaśniać wszędzie za wyjątkiem północno-wschodniej Polski – tam też przewiduje się silne burze. Temperatury tego dnia wyniosą od 24 stop. C. na Mazurach do 27 stop. C. w okolicach Dolnego Śląska. W sobotę pogoda nad morzem będzie wciąż dość pochmurna, podobnie jak i w niedzielę. Niemal na całym wybrzeżu wystąpią również przelotne burze.

Więcej o:
Komentarze (8)
Pogoda na tydzień. Wracają burze i silne deszcze
Zaloguj się
 • miastomakow

  Oceniono 8 razy 4

  wczoraj czytałem że już dzisiaj miały być "gwałtowne burze w niemalże całej Polsce" . I gdzie te burze?

 • roland garros

  Oceniono 7 razy 1

  już od tygodnia miało lać i wiać a tu słoneczko jakby ktoś nie widział !!!!!
  zamiast słuchać tych bzdur lepiej wróżyć z fusów

 • konigin

  Oceniono 3 razy 1

  Lewobrzezny Szczecin, stan na 17.20: slonecznie i cieplo.

 • mechantloup

  Oceniono 1 raz 1

  "We wtorek prognozuje się lokalne burze i deszcz na terenie województwa pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego."
  i
  "We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia związane z intensywnymi opadami deszczu oraz burzami dla województw: wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego."

  Może uzgodnicie wersję, gdzie we wtorek będzie padać?

 • kurejwa

  Oceniono 10 razy 0

  a wczoraj wiatrołapy mówiły, że Mazowsze też zaleje i zapioruni. A dzisiaj, że słonecznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX