Świnoujście: Zachowywał się dziwnie, a po zatrzymaniu zmarł. Mógł być pod wpływem "flakka zombie"

Na jednej z ulic w Świnoujściu zmarł mężczyzna, który mógł być pod wpływem silnych dopalaczy. Jego wcześniejsze niepokojące zachowanie zainteresowało gapiów, którzy nagrywali mężczyznę. Sprawę opisano w programie "Alarm" w TVP1.

Do zdarzenia doszło na ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu. Pod koniec czerwca zauważono tam dziwnie zachowującego się mężczyznę. Na filmiku widzimy jak najpierw chowa się pod drzewem, potem zaczyna krzyczeć i machać rękami. W pewnym momencie rzuca się pod przejeżdżający samochód, upada i znowu wstaje.

Uwaga: na poniższym nagraniu pojawia się wiele wulgarnych komentarzy!

 

Norwegia. Posiadacze narkotyków będą leczeni, a nie karani >>>

Zombie w Świnoujściu

Mężczyzna, który zachowywał się jak zombie, miał posiadać również "nadludzką" siłę - twierdzą świadkowie zdarzenia. Parę osób próbowało go obezwładnić, lecz nie dali mu rady. Dopiero policjantom udało się go zatrzymać i skuć w kajdanki. Niestety chwilę później stracił on przytomność. Pomimo reanimacji przeprowadzonej przez ratowników nie udało się go uratować.

"Flakka zombie"

Jak twierdzą eksperci, którym TVP Info pokazała ostatnie chwile mężczyzny na filmiku, mógł on być pod wpływem silnego środka narkotycznego tzw. „flakka zombie”. Jego oficjalna nazwa to alfa-PVP - jest to stymulant i psychodelik w jednym. Jeżeli mężczyzna był rzeczywiście pod wpływem „flakka zombie”, to jest on pierwszą ofiarą tego narkotyku w Polsce. Podobne efekty w zachowaniu dają również narkotyczne sole kąpielowe czy psychodeliczna fencyklidyna. „Flakka” jest groźnym narkotykiem. Zażycie nawet niewielkiej ilości może powodować trwałe zmiany w układzie nerwowym.

"Narkotykowa mama". Kobieta próbowała wnieść do aresztu narkotyki dla syna

Więcej o:
Komentarze (123)
Świnoujście. Pierwsza ofiara "flakka zombie"?
Zaloguj się
 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 68 razy 38

  "Narkotyczne sole kąpielowe" - nie ma czegoś takiego. "Sole kąpielowe" to taka przykrywka do sprzedaży "dopalaczy" - jeżeli oficjalnie nie są przeznaczne do spożycia, nie muszą być dokładnie przebadane.
  Tak czy inaczej, cały problem dopalaczy jest skutkiem obowiązującej polityki narkotykowej. Ten problem nie istnieje lub istnieje marginalnie tam, gdzie policja nie karze za posiadanie małych ilości używek na potrzeby własne - krótko mówiąc, nie zajmuje się prześladowaniem konsumentów. Za to w Polsce za posiadanie "tradycyjnych" używek... do więzienia na ogół się nie idzie, ale można mieć raz na zawsze spaprany życiorys. Nie, uważam, że zażywanie "narkotyków" nie jest złem samym w sobie, choć złe jest używanie ich w sposób przynoszący szkody innym - jednak tak się składa, że większość użytkowników nie wyrządza szkody nikomu, także sobie, nie jest uzależniona i np. pali zioło tak, jak inni piją piwo w wolny wieczór. Na pewno nie jest to coś, co zasługiwałoby na dożywotnie odebranie szans na dobre wykształcenie i pracę... Ale skoro "narkotyki" są zakazane, w ich miejsce wchodzą coraz gorsze zastępniki - w miejsce zioła, którego po prostu fizycznie nie sposób śmiertelnie przedawkować weszły najpierw mieszanki typu "Spice", potem "Mocarz" - i nagle okazało się, że syntetyczne kanabinoidy mogą zabijać. Dziewczyna zginęła, bo sanitariusz słusznie powiedział, że "od zioła się nie umiera" - tyle że to nie było zioło, tylko substytut, który ma poważną zaletę, jaką jest legalność... "Flakka" to przypadek zupełnie analogiczny.

 • denoir696

  Oceniono 48 razy 26

  Tak się kończą zakazy posiadania i penalizacja nawet niewielkich ilości trawki. Ludzie uciekają przed groźbą kary we wciąż modyfikowane (a przez to prawnie niezakazane) syntetyczne g...na, w których nie wiadomo co jest, a po zażyciu których mogą pojawić się wysoce niepożądane reakcje. Znajomy lekarz z toksykologii jest przerażony, mówi, że jak taki naszprycowany delikwent trafia na oddział - w przeciwieństwie do klasycznych narkotyków - w ogóle nie wiadomo, jak mu pomóc bez badań toksykologicznych (czasem wyniki są po paru tygodniach). Działają jedynie objawowo. A o horrorach, które się zdarzają - łącznie z rozcinaniem sobie brzucha nożyczkami przez "dopalaczowych" klientów to już nawet za bardzo nie chce opowiadać.
  Czy nas jako społeczeństwo kosztuje to taniej niż próba "ucywilizowania" standardowych narkotyków? To tylko zamiatanie problemu po dywan i napędzanie kasy dopalaczowej mafii.
  Tak to wygląda, jak się wprowadza na kolanie prawo bez dodatkowej refleksji i opinii specjalistów i niestety nie dotyczy to tylko tej dziedziny...

 • remo29

  Oceniono 31 razy 23

  Nie jestem w stanie zrozumieć jak można z własnej woli wciągnąć/połknąć coś, co jest zrobione z nie wiadomo jakiego gówna, niekontrolowanego przez nikogo. Nawet zwykły lewy spirol może być metanolem, po którym - jak dobrze pójdzie - tylko oślepniesz...

 • vomiting_frog

  Oceniono 21 razy 13

  Powinni to dawać za darmo każdemu chętnemu, a potem na jakiś wydzielony wybieg w zoo, potem szybkie sprzątanie zwłok i do zbiorowej mogiły.

 • pan.szklanka

  Oceniono 28 razy 10

  Brak jakiejkolwiek edukacji narkotykowej. Polityka państwowa nastawiona na interesy mafii.
  Dzieciaki wsuwają kolekcjonerską trutkę na szczury z pokruszonym szkłem, a więzienia pełne są amatorów, znanej od tysięcy lat marihuany.

 • apoloniusz211

  Oceniono 22 razy 8

  Dobrze, że sam się wyeliminował, nie robiąc nikomu krzywdy.

 • notremak

  Oceniono 17 razy 7

  Jeżeli to prawda: mamy o jednego debila mniej! Tzn. piss ma o jednego wyborcę mniej.

 • marty25

  Oceniono 23 razy 7

  Marzenie dojrzałego mężczyzny - jeśli się nie zaćpać to przynajmniej zachlać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX