Niedziele handlowe 2018. Czy 15 lipca sklepy będą otwarte?

Czy najbliższa niedziela to niedziela handlowa? Warto wziąć to pod uwagę podczas planowania najbliższych zakupów.

Niedziele handlowe lipiec 2018. W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

15 lipca to niedziela wolna od handlu - galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, a nawet niektóre z osiedlowych sklepików będą wtedy zamknięte. Oznacza to, że większe zakupy warto zaplanować nieco wcześniej, np. na sobotę, kiedy duża część popularnych sieci sklepów pracuje dłużej niż w pozostałe dni tygodnia. Kiedy możemy spodziewać się najbliższej niedzieli handlowej? Okazja na zrobienie zakupów w ostatni dzień tygodnia przydarzy się dopiero 29 lipca, a więc w ostatnią niedzielę miesiąca.

Niedziele handlowe 2018. 15 lipca sklepy nie będą otwarteNiedziele handlowe 2018. 15 lipca sklepy nie będą otwarte fot. Anna Krasko / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe. Czy zakaz handlu w niedziele obowiązuje wszystkich?

Zakaz handlu w niedziele przyjęty na początku tego roku nie jest zakazem absolutnym - w ustawie znajdziemy aż 32 wyjątki od ogólnie przyjętej reguły, dzielącej ostatnie dni tygodnia na niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie możemy coś kupić, pomimo zakazu handlu w niedziele?

Niedziele handlowe. Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje wszystkich sklepówNiedziele handlowe. Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje wszystkich sklepów Fot. Maciej Kuroń / Agencja Wyborcza.pl

W każdą niedziele miesiąca mogą być otwarte m.in. apteki oraz lecznice dla zwierząt. W takie dni jak 15 lipca wiele osób korzysta z usług otwartych w niedziele stacji benzynowych, placówek pocztowych, a także piekarni i kwiaciarni. Jeżeli lubimy spędzać niedziele poza domem, możemy korzystać z usług punktów gastronomicznych (restauracji, cukierni, kawiarni, lodziarni) oraz instytucji kultury (muzeów, teatrów, kin). Poza tym otwarte są punkty związane z szeroko rozumianą turystyką, np. hotele czy wypożyczalnie sprzętu wodnego, ale także sklepy z pamiątkami oraz sklepy usytuowane niedaleko dworców.

Więcej o: