Karwia: dwóch mężczyzn utonęło w Bałtyku. Jeden próbował ratować nieznajomego

W niedzielę w Bałtyku utonęło dwóch mężczyzn. Do tragedii doszło na plaży w Karwi niedaleko Władysławowa. Od kwietnia w Polsce utonęło już 185 osób.

Tragedia na plaży nad Bałtykiem. W miejscowości Karwia utonęło dwóch mężczyzn. Jak poinformowała sierżant Ewa Beresińska z Komendy Miejskiej Policji w Pucku, mężczyźni nie znali się.

- Dwaj mężczyźni, którzy utonęli na plaży w Karwi, nie znali się. Pływali obok siebie, w pewnym momencie jeden z nich zaczął tonąć. Drugi ruszył mu na pomoc, niestety obaj zginęli - powiedziała w rozmowie z Radiem ZET.

Karwia: dwóch mężczyzn utonęło w Bałtyku

Ofiary to 41-letni mieszkaniec województwa łódzkiego oraz 43-letni mieszkaniec Mazowsza. Ciało jednej z ofiar wydobyto na brzeg od razu. Zwłoki drugiego mężczyzny wyłowiono po półgodzinnej akcji poszukiwawczej. Sekcję zwłok zaplanowano na poniedziałek.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, tylko w sobotę w Polsce utopiło się  sześć osób. Od kwietnia - 185 osób. RBC na Twitterze przypomina o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (73)
Karwia: dwóch mężczyzn utonęło w Bałtyku. Jeden próbował ratować nieznajomego
Zaloguj się
 • ste100

  Oceniono 23 razy 23

  Kurde, rzucił się nieznajomemu na pomoc, a ten pewnie w panice pociągnął go za sobą na dno...

 • junk92508

  Oceniono 32 razy 20

  Byłem na kursie ratowania i szczerze to mój zapał do ratowania wyraźnie opadł.

  Trener wyraźnie mi pokazał że sobie w wodzie ze spanikowanym tonącym nie poradzę.

  Możliwe że w ten sposób uratował mi życie.

 • yosemitesam

  Oceniono 40 razy 16

  Jak to dobrze, że dzieci mają w szkołach religię. Jak będą dorosłe, przynajmniej będą potrafiły ładnie zmówić 'zdrowaś Mario' tuż przed utonięciem.

 • europejski.teczowy.rowerzysta

  Oceniono 15 razy 13

  Ratowanie kogoś w wodzie nie jest łatwe. Dobrze zrobić krótki kurs tego jak tonącego należy złapać, żeby ratującego tonący nie skopał i jak potem odholować do brzegu.

 • markowski222

  Oceniono 13 razy 7

  Przerażające

 • infiety ps

  Oceniono 5 razy 3

  Nauczka dla wszystkich - przed uratowaniem spanikowanego topielca, należy go w miarę możliwości ogłuszyć. To nie jest ironia.

 • heliheli

  Oceniono 39 razy 3

  co roku tono , gino na drogach , zabijajo matki , ojcow , braci , znajomych i nieznajomych , zapijajo sie na smierc , bosmy som narodem wybranym

 • robkita

  Oceniono 2 razy 2

  @europejski.teczowy.rowerzysta
  Nalezy poczekac chwile az opadnie z sil i straci przytomnosc, wtedy doholowac jak worek do brzegu. Okolo 3 trzech minut czlowiek moze nie oddychac bez wiekszego dla niego ryzyka. Potem sie mu robi sztuczne oddychanie i budzi sie pod wplywem tlenu. Szamotanie sie z topiacym sie to glupota. Utoniecie ratujacego z topiacym sie jest raczej regula niz wyjatek.

 • 12-digit

  Oceniono 4 razy 2

  Ale piweczko na plaży musi być.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX