Pogoda w sobotę. Będzie słonecznie i ciepło, na wschodzie Polski możliwe burze

Pogoda w sobotę będzie przypominać tę z tygodnia: będzie ciepło i bezchmurnie, choć gdzieniegdzie pojawią się burze. Będą musieli na nie uważać zwłaszcza mieszkańcy wschodniej części Polski.

Pogoda w sobotę 7 lipca będzie sprzyjać weekendowemu wypoczynkowi, nie tylko będzie niewielkie zachmurzenie, ale termometry wskażą do 26 st. C w centralnej części Polski.

W całym kraju, za wyjątkiem północy należy spodziewać się temperatur powyżej 20 st. C. Najcieplej będzie w Warszawie (26 st. C), temperatury między 24-25 st. C wystapią m.in. w Krakowie, Olsztynie, Siedlcach czy Lublinie. Pogoda w sobotę przypominać będzie tę z kończącego się tygodnia.

Pogoda na sobotę. Gdzie pojawią się burze?

Tę letnią aurę mogą popsuć burze, które według prognoz wystąpią we wschodniej i w północno-wschodniej części kraju. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz obejmuje województwa warmińsko-mazurskie i lubelskie. Zagrzmieć może też w woj. podlaskim, mazowieckim i podkarpackim.

W rejonach, w których pojawią się burze, możliwe jest wystąpienie opadów deszczu, m.in. nad województwami podlaskim i podkarpackim - jednak wszystko zapowiada na to, że będą to opady przelotne.

Więcej o: