Pogoda na piątkowe popołudnie. Nadejdą gwałtowne burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia

Pogoda. Dzisiejsza aura będzie stwarzała dość spore niebezpieczeństwo, szczególnie na południu Polski. IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne na piątkowe popołudnie i wieczór. Jutro prawdopodobnie zostaną ogłoszone kolejne ostrzeżenia.

Prognoza pogody na piątkowe popołudnie i wieczór przewiduje burze z gradem i dość obfite opady. Chmury burzowe nawiedzą południe Polski i być może zostaną tam do soboty. Przyczyną znacznego ochłodzenia się pogody jest napływający do naszego kraju front atmosferyczny z zimną masą powietrza.

Pogoda na najbliższe dni >>>

Pogoda w piątek. Ostrzeżenia IMGW

Pogoda w piątek to głównie burze z gradem, przed którymi ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W związku z tym zagrożeniem wydano komunikaty ostrzegawcze I stopnia dla trzech województw:

  • śląskiego (cztery powiaty: cieszyński, bielski, żywiecki i dla powiatu Bielsko-Biała),
  • małopolskiego (cała południowa część województwa),
  • podkarpackiego (za wyjątkiem: miasta Tarnobrzeg i powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego, kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego, mieleckiego i dębickiego).

Ostrzeżenia obowiązują w piątek od godz. 14 do godz. 22. Deszcz towarzyszący burzy może spaść w ilości nawet 25 litrów wody na metr kwadratowy. Z kolei wiatr osiągnie siłę nawet 65 kilometrów na godzinę.

Pogoda w sobotę

Burze z deszczem być może utrzymają się do soboty. Wtedy IMGW wyda kolejne komunikaty ostrzegawcze dla trzech wymienionych wyżej województw.

Pogoda na weekend: Weekend w Polsce będzie upalny. Ale na koniec czekają nas burz

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: