Jacek Kurski nie oszczędza: "Wiadomości" dostaną nową oprawę graficzną. Za ok. 5,5 mln zł

"Wiadomości" będą miały nową oprawę graficzną. Projekt wykona studio Platige Image. Koszt przedsięwzięcia wyniesie co najmniej 5,5 mln zł - wylicza portal money.pl.

Nowa oprawa "Wiadomości" TVP ma być nowoczesna i interaktywna. Jak informuje portal money.pl, oprawa zostanie stworzona w oparciu o technologię Vizrt. Jak czytamy w komunikacie giełdowym spółki Platige Image, umowę podpisano 5 lipca br. na okres 21 miesięcy. Oprócz stworzenia oprawy, umowa obejmuje też jej serwisowanie.

Nowa oprawa "Wiadomości" TVP

Ile dokładnie TVP zapłaci za nową oprawę "Wiadomości"? Dziennikarze money.pl obliczyli, że będzie to "nie mniej niż 5,59 mln zł". Wynika to z komunikatu giełdowego spółki, w którym napisano, że wartość umowy wynosi "ponad 8 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Platige Image za rok 2017". Jak informuje portal money.pl, wyniosła ona niemal 70 mln zł.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, nowa oprawa "Wiadomości" ma pojawić się jesienią, wraz z uruchomieniem nowego studia, które mieści się w budynku TVP przy pl. Powstańców w Warszawie.

Umowa z 5 lipca to druga umowa podpisana przez Platige Image na stworzenie nowoczesnej grafiki telewizyjnej. Pierwsza, podpisana w czerwcu br. z Telewizją Polsat, dotyczy przygotowania oprawy wizualnej rozgrywek UEFA, które Polsat będzie emitował w sezonach 2018-2019, 2019-2020 oraz 2020-2021. Jej wartość to połowa ceny nowej oprawy "Wiadomości" TVP (4 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Platige Image za rok 2017).

Studio Platige Image odpowiada za produkcję m.in. nominowanej do Oscara animacji "Katedra" Tomasza Bagińskiego czy klipu "Miasto Ruin", który jest wyświetlany w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kiedyś przebierał się za penisa, dziś jest gwiazdą TVP. Kim jest Michał Rachoń?

Więcej o:
Komentarze (100)
TVP: Nowa oprawa graficzna "Wiadomości". Za 5,5 mln zł
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 46 razy 26

  Nowe szaty króla..
  Ładne opakowanie nie zakamufluje treści. Ściek zostanie ściekiem.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 37 razy 17

  Chyba nową szmatę graficzną z wizerunkiem Rydzyka i Kulawego w tle.

 • ps11111ps

  Oceniono 22 razy 12

  Halo, Krakusy, możecie co jakiś czas patrzeć czy w Wawelskich kryptach nie rozpoczęli już aby przygotowań do przyjęcia w niedalekiej przyszłości jakiegoś Wielkiego Polaka? W Anglii już plan na ewenualną ewentualność mają gotowy. Nasi gorsi nie są.

 • apolis

  Oceniono 28 razy 12

  Propagandowe gó... w najpiękniejszym nawet opakowaniu pozostanie zwykłym, śmierdzącym gównem...

 • liftertoja

  Oceniono 20 razy 10

  Cytujac Kana Tomaszewskiego (wersja soft): "Gdy w agencji towarzyskiej kiepski ruch, to sie zmienia panienki, a nie firanki".

 • dra-h

  Oceniono 13 razy 9

  Nowa szata graficzna? W jedynej słusznej kolorystyce, tzn. biało-niebiesko-czerwonej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX