Katastrofa myśliwca Mig-29 w woj. warmińsko-mazurskim. Uderzył w ziemię i zapalił się

W miejscowości Sakówko nieopodal Pasłęka w województwie warmińsko-mazurskim rozbił się myśliwiec Mig-29. Niestety, jego pilot zginął.

Do katastrofy myśliwca Mig-29 doszło przed godz. 2 w nocy. Na razie nieznane są jej przyczyny. Dyżurny Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Krzysztof Sobków potwierdził agencji IAR, że pilot zginął. 

Myśliwiec uderzył o ziemię i zapalił się. Pilot zdążył się katapultować, ale został znaleziony martwy kilkaset metrów od wraku maszyny. Straż pożarna ugasiła ogień. Na miejscu katastrofy pracują służby.

Katastrofa myśliwca Mig-29- śledztwo prokuratury

Myśliwiec Mig-29 należał do 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Śledztwo prowadzi Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

W polskich Siłach Powietrznych służy 31 rosyjskich myśliwców Mig-29. Pierwsze weszły do służby w 1989 roku.

Co dalej z Okęciem? Senat o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

Więcej o:
Komentarze (130)
Katastrofa myśliwca Mig-29 w woj. warmińsko-mazurskim. Uderzył w ziemię i zapalił się
Zaloguj się
 • d33mariusz

  Oceniono 46 razy 10

  Jak zwykle masa durnych komentarzy pod spodem. Wszystkie armie świata mają problemy z wypadkami lotniczymi. Niezależnie od nowoczesności sprzętu. Odnoszenie tego wypadku do sytuacji w Polskim lotnictwie jako całości to głupota. Zwłaszcza że nie znamy jeszcze przyczyn. Wypowiada się tu banda głupich lemingów, których mózgi dawni juz zostały zaczadzone POsranym i lewicowym systemem. Objawy tak jak tu, niezdolność do samodzielnego myślenia, trudności z przeniesieniem na papier swoich obłąkanych urojeń i fantazji, wyłącznie jednostronny i debilny pogląd na życie, równocześnie przekonanie o swojej nieomylności i zupełny upadek moralny. Zwapnienie mózgu czyni postępy i jest nieodwracalne.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 30 razy 10

  Ano tak - 28 lat bez wypadków, a teraz dwa pod rząd w odstępie kilku miesięcy... Może wreszcie do rożnych zakutych łbów pierdzących w fotele dojdzie, że samoloty nie mogą latać w nieskończoność :-/
  [']

 • florian88

  Oceniono 12 razy 8

  Dajcie tego Błaszczaka może do kultury, może tam nie będzie ofiar?Bo z Policja też mu nie wyszło.

 • der-rauber

  Oceniono 15 razy 7

  Cholerni politycy zaniedbują wojsko a żołnierze pracują na zaniedbanym sprzęcie. Jeszcze więcej kasy rydzykowi dajcie, albo wypłaćcie sobie nagrody, należą się.

  Szkoda Pilota, Miga też szkoda :(

 • sailor50

  Oceniono 61 razy 7

  Rodzinie współczuję. Macierewicz powinien dostać kilka glanów w łeb za zniszczenie armii i za ten wypadek, a potem DO PIERDLA na dożywocie!!

 • pt.nut

  Oceniono 14 razy 6

  Akurat Mig-29 to jeden z myśliwców, Amerykanie raczej by używali niż F-16. Wypadki się zdarzają. Szkoda pilota trole...

 • ltte

  Oceniono 15 razy 5

  Wypadków lotniczych będzie więcej. Nie tylko wojskowch, ale i cywilnych, państwowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX