"Dobry Start". Przez awarię nie można było złożyć wniosku o 300 plus

"Dobry Start". Wczoraj wystąpiły problemy ze stroną, przez którą składa się wnioski o świadczenie. To wina zbyt dużego zainteresowania ze strony rodziców.

"Dobry Start" to program, który przewiduje jednorazowe wsparcie w wysokości 300 złotych dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wnioski można składać od 1 lipca.

"Dobry Start". Dla kogo?

"Dobry Start" będą otrzymywać dzieci uczęszczające do szkoły do czasu ukończenia 20. roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych limit zostanie zwiększony do 24. roku życia. Świadczenie będzie można otrzymać bez względu na uzyskiwany dochód. Z tego wsparcia skorzystać może około 4,6 miliona uczniów.

"Dobry Start". Premier wydał decyzję >>>

Dlaczego strona nie działa?

"Dobry Start" zaliczył jak na razie fail start. O wytłumaczenie poprosiła ministerstwo stacja Polsat News. Malwina Sobiecka z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziała, że awaria zostanie jak najszybciej usunięta. Wczoraj strona empatia.mpips.gov.pl działała, ale przejście do złożenia wniosku wywoływał błąd połączenia.

MRPiPS: Strona działa

"Zanotowaliśmy chwilowe spowolnienie wynikające z 20-krotnie zwiększonego zainteresowania składaniem wniosków online. Jest to związane z wyszukiwaniem informacji o tym jak złożyć wniosek o świadczenie Dobry start. Podkreślić należy, że wszystkie udostępnione kanały do składania wniosków działają. Wnioski wpływają na bieżąco do Jednostek. Na bieżąco również obsługiwane są ewentualnie występujące
incydenty. W MRPiPS pracuje zespół ludzi, którzy cały czas monitorują pracę systemów" - czytamy w przesłanym do redakcji portalu Gazeta.pl stanowisku.

Więcej o: