Trwa dyskusja nt. odwołania Kuchcińskiego, a Schetyna i Nitras oglądają mecz? "To była przerwa"

Joanna Lichocka pokazała zdjęcie, na którym widzimy oglądających mecz posłów PO i PiS. W tym czasie trwała debata nad odwołaniem Marka Kuchcińskiej, a przed Sądem Najwyższym odbywał się protest.

Na zdjęciu opublikowanym przez Joannę Lichocką widzimy posłów PO, m.in. Grzegorza Schetynę, Sławomira Nitrasa, Martę Goblik czy Rafała Grupińskiego. Są też posłowie PiS: Stefan Melak i Jan Świat.

"Mecz w kuluarach - to się liczy"

"Posłowie PO walczą o „wolne sądy”, a także o odwołanie marszałka Kuchcińskiego (debata w tym czasie). Mecz w kuluarach - to się liczy" - napisała na Twitterze posłanka.

Była przerwa - twierdzi posłanka

Rzeczywiście ok. godz. 20 rozpoczęła się debata debata związana z odwołaniem Marka Kuchcińskiego. Wieczorem też trwały w wielu polskich miastach manifestacje w obronie sędziów Sądu Najwyższego. Sprawę skomentowała posłanka Marta Goblik, która zwróciła uwagę, że w momencie, gdy posłowie znajdowali się kuluarach, trwała przerwa przed głosowaniem.

"Pani Poseł zapomniała wspomnieć o tym, że to była 10 minutowa przerwa przed głosowaniami... ale tak to jest jak się kreuje własną rzeczywistość" - stwierdziła Goblik.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego