Policjanci w całej Polsce nie będą wystawiać mandatów. Za przewinienie dostaniesz tylko pouczenie

Funkcjonariusze policji w całej Polsce, w ramach trwającego protestu przeciwko zbyt niskim płacom, nie będą wystawiać mandatów. W czasie trwania protestu przewinienia będą "karane" pouczeniem.

Od 10 lipca, w czasie trwania ogólnopolskiego protestu, policjanci nie będą wystawiać mandatów, a wszystkie przewinienia zakończą się jedynie na pouczeniu. To decyzja, dzięki której funkcjonariusze mają nadzieję na podniesienie pensji.

Decyzję potwierdza w rozmowie z "Głosem Wielkopolski" Andrzej Szary, szef wielkopolskiego związku zawodowego policjantów. - Policjanci nie będą wystawiać mandatów, a jedynie pouczenia, co jest zgodne z prawem. Grzywny zapewne będą nakładane w sytuacjach drastycznych, gdy dojdzie do rażącego naruszenia prawa - mówi.

Protest policjantów: Walczą o wyższe pensje

W podobnym tonie wypowiada się dla "Gazety Olsztyńskiej" Sławomir Koniuszy, szef NSZZ Policjantów w Olsztynie. - Policja nie może strajkować. Dlatego protestuje. Czy przyniesie to dla nas pozytywne efekty? Nie będę kalkulował - ocenia. I dodaje, jaki jest odzew kierowców na decyzję o niewystawianiu mandatów: 

Wszyscy komentują to w zabawny sposób i chcą, żebyśmy jak najdłużej protestowali

Protestujący policjanci domagają się podniesienia płac. Obecnie, jak przekonują, zarabiają zbyt mało i wystąpili o dodatkowe 800 zł uposażenia. 

Korzystając z telefonu za kółkiem, zwiększasz ryzyko wypadku aż 23 razy

Więcej o:
Komentarze (120)
Policjanci w całej Polsce nie będą wystawiać mandatów. Przewinienia skończą się pouczeniem
Zaloguj się
 • kato-rznik

  Oceniono 27 razy 9

  Zabrać kościołowi i dać policjantowm - pieniądze są, tylko mało chęci.

 • amgibis

  Oceniono 8 razy 8

  Nareszcie będzie normalnie tak jak w cywilizowanym świecie. Niech strajkują jak najdłużej.

 • sacc77

  Oceniono 9 razy 7

  To policjanci.
  A kulsony?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 23 razy 7

  Gdzie można pouczyć milicjantów że składali przysięgę stania na straży Konstytucji a nie na straży towarzysza Kaczyńskiego :-)

 • nieotake

  Oceniono 6 razy 6

  Bardzo solidaryzuję się z postulatami kulsonów, niemniej trzymam kciuki za ich niespełnieniem!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 6 razy 6

  Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX