Prognoza pogody na wtorek: Dobre wieści, nadchodzi pierwsza fala ocieplenia [POGODA]

We wtorek w końcu nastąpi upragniona zmiana pogody, ale głównie na zachodzie i południu Polski. We wschodnich rejonach termometry znowu pokażą mniej niż 20 stopni.

Pogoda we wtorek zrobi miłą niespodziankę mieszkańcom zachodu i południa Polski. W tych regionach temperatura w końcu będzie wyższa niż 20 stopni.

Pogoda na wtorek: pierwsza fala ocieplenia

Najcieplej będzie w Zielonej Górze (27 stopni), Wrocławiu i Gorzowie Wielkopolskim (po 26 stopni). Termometry w Szczecinie i Poznaniu pokażą z kolei 25 stopni. Mieszkańcy Bydgoszczy też będą zadowoleni: temperatura wyniesie 22 stopnie. W Trójmieście - 21 stopni. Ciepło będzie też w Krakowie (23 stopnie), Katowicach (24 stopnie) i Rzeszowie (22 stopnie). W Warszawie na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 stopni.

Najchłodniej będzie na północnym wschodzie Polski. Termometry pokażą tylko 17 stopni w Suwałkach, 18 stopni w Olsztynie i 19 stopni w Białymstoku. W tych rejonach popada też deszcz.

Warunki biometeorologiczne w większości regionów kraju będą neutralne. Biomet negatywnie wpłynie jednak na mieszkańców Podlasia oraz Warmii i Mazur.

Co zrobić, jeśli spotkasz wilka, dzika lub niedźwiedzia?

Więcej o: