Wrocław. Rozbito rodzinny seksbiznes. Werbowali do prostytucji, rodzice w roli "słupów"

Wrocławska prokuratura zajmuje się sprawą rodzinnego seksbiznesu, prowadzonego przez małżeństwo Sz. i rodziców jednego z nich. "Rodzinny interes" polegał na handlu ludźmi, praniu brudnych pieniędzy oraz czerpaniu korzyści z prostytucji.

Śledztwo ws. nielegalnego interesu rodzinnego prowadzone jest wspólnie od 2017 roku przez policję i prokuraturę. Na razie ustalono, że od 2017 roku do czerwca 2018 małżeństwo Sz. (32 i 34 lata) werbowało we Wrocławiu i okolicach kobiety (także z zagranicy, głównie z Ukrainy).

Małżeństwo miało im proponować "samodzielny zarobek", w rzeczywistości jednak kończyło się na stręczycielstwie, a więc nakłanianiu ich do prostytucji. Małżeństwo Sz. ustalało z nimi nie tylko sposób rozliczania się, ale też pobierało pieniądze za wynajem lokalu do uprawiania prostytucji.

Wrocław. Seksbiznes małżeństwa Sz. z własną księgowością

Jak podkreśla Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu para była niezwykle skrupulatna - prowadziła własną księgowość, w której rozliczała "kontakty i usługi", świadczone klientom.

Pieniądze zarobione na sutenerstwie małżonkowie inwestowali w nieruchomości, jednak robili to poprzez rodziców. 54 i 56-letni rodzice kobiety w pełni świadomie zdecydowali się na rolę "słupów", by ukryć dochody dzieci. 23 czerwca dokonano zatrzymań: małżeństwa Sz., rodziców, a także prostytutek z ich agencji towarzyskiej.

Wrocław. Rodzinny seksbiznes - zarzuty m.in. sutenerstwa

Prokuratura przedstawiła podejrzanym w sprawie zarzuty sutenerstwa, handlu ludźmi i brudnych pieniędzy. "Część z podejrzanych przyznała się do stawianych zarzutów usiłując jednak minimalizować swoją rolę i udział w przestępstwie, a cześć kwestionowała swoje sprawstwo" - opisuje prokuratura. Ostatecznie część z członków rodzinnego seksbiznesu odmówiła składania zeznań.

26 czerwca małżeństwo Sz. zostało tymczasowo aresztowane, środki zapobiegawcze zastosowano natomiast do rodziców kobiety. Jak podkreśla prokuratura, sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy mają już zaplanowane dalsze czynności.

Pigułka gwałtu zagraża nam wszystkim. Te wynalazki pomagają się przed nią uchronić

Więcej o:
Komentarze (38)
Wrocław. Seksbiznes rodziny Sz. zlikwidowany. Zarzuty m.in. sutenerstwa
Zaloguj się
 • freeasinfreedom

  Oceniono 11 razy 7

  "Rodzina bogiem silna - kraj silny rodziną"

  Czy jakoś tak.

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 9 razy 7

  Obecnie znam wielu w garniturach którzy to robią tyle że immunitet mają.

 • zz1026

  Oceniono 36 razy 6

  w niemczech by poszli do urzedu zarejestrowali firme i placili podatki

  u nas sa przestepcami bo w koncu w katolickim kraju nie ma prostytucji

 • glinda53

  Oceniono 7 razy 5

  Puiblikowac zdjecia i wsadzac do kryminalu na dlugo inaczej tego bydla sie nie nauczy ,w tym biznesie krzywdzi sie wiele kobiet ,zwabia i czesto nie maja mozliwosci wyjscia z tego piekla .

 • better.life

  Oceniono 14 razy 4

  W kraju, w którym ze "zwykłej" pracy trudno się utrzymać (nie mówiąc o fajnym życiu), ludzie nieposiadający unikalnych kwalifikacji skazani są na "przedsiębiorczość".

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 10 razy 4

  Ale gwarantowali minimalną pensję.

 • Paul S

  Oceniono 23 razy 3

  Czy kobiety pracują dobrowolnie, czy są przymuszane, to zawsze „handel ludźmi”, bo tak feministki, jak i religie uparły się, że prostytucja nigdy nie jest dobrowolna. Polityczna poprawność to pełnokrwista orwellowska nowomowa. Tyle że łamie się na faktach, więc fakty dorabia alternatywne, a te niewygodne cenzuruje lub zawrzeszcza. Totalitaryzm z lewej, totalitaryzm z prawej, a że biedna kobieta też jeść musi, prostytutki to często samotne matki, a niejeden legalny szef przewyższa sadyzmem i wyzyskiem wielu alfonsów, wszyscy uszczęśliwiacze na siłę mają gdzieś. Albo oferujcie coś lepszego, albo przynajmniej się odczepcie.
  Czemu ideolodzy, kapłani i politycy świata tak się na nie uwzięli? Są zazdrośni o ich o tyle wyższe standardy moralne? Mają taki wstręt do uczciwej roboty, że nie znoszą nawet, jeśli się ich do takowej porównuje?

 • hipis3308

  Oceniono 2 razy 2

  Tym wszystkim śmieciom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX