Pogoda na wakacje. Potwierdza się prognoza o upalnym lecie. Na termometrach do 30 st. C

W połowie przyszłego tygodnia pogoda w Polsce zacznie się poprawiać. W jeszcze kolejnym do kraju zawitają prawdziwie wakacyjne upały.

Potwierdza się prognoza pogody na wakacje 2018 przygotowana przez francuskich meteorologów. Lipiec w Polsce ma być cieplejszy niż zwykle, a pierwsze symptomy poprawy pogody mamy zauważyć już w najbliższy wtorek, kiedy temperatura maksymalna wyniesie nawet 25 st. Celsjusza. Tak wynika z prognozy przygotowanej przez MeteoGroup Polska.

Pogoda na lato 2018 - upały nadciągają

Kolejne dni przyniosą dalsze ocieplenie, którego kulminacja nastąpi w okolicy 9-12 lipca. Wtedy też termometry mają wskazać nawet 28-30 st. C. Zdaniem meteorologów, taka sytuacja potrwa co najmniej do połowy miesiąca. 

Prognoza MeteoGroup Polska potwierdza ustalenia francuskich meteorologów. Agencja Météo-France opublikowała przewidywania trendu w pogodzie w Europie na lipiec, sierpień i wrzesień. Z modelu francuskich metrologów wynika, że jest duże prawdopodobieństwo, że w Europie środkowej i wschodniej latem będzie cieplej niż zazwyczaj. 

CZYTAJ TEŻ:

Pogoda na lato. Możliwie groźne burze

Także serwis accuweather.com przewiduje ciepłą pogodę w lato w Europie. Nie będzie jednak wolna od niebezpiecznych zjawisk. W centrum i na zachodzie Europy możliwe są upały, do nawet 38 stopni na południu Francji i północy Włoch

Z kolei w Europie środkowej i wschodniej, w tym w Polsce (oraz m.in. w Czechach i na Białorusi), możliwe są intensywne burze z piorunami. Burzom mogą towarzyszyć bardzo silne wiatry, grad i intensywne opadu (z ryzykiem miejscowych podtopień). Niewykluczone są też tornada. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Pogoda na wakacje. Potwierdza się prognoza o upalnym lecie. Na termometrach do 30 st. C
Zaloguj się
 • daniella-63

  Oceniono 9 razy 9

  U mnie nie ma tak wysokich temperator ale brak deszczu wszystko wysusza.Serce boli patrzac na to.Wielu ludzi cieszy sie z pogody nie myslac o tym co wysycha i ceny pojda w gore.

 • szaser

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję, że już w sierpniu będzie jesień!

 • pik-o

  0

  wybieramy się do Władysławowa w drugim tygodniu lipca więc dobrze się składa :P rezerwowaliśmy noclegi przez bookapart w marcu więc mieliśmy szczęście

 • michalmos

  Oceniono 2 razy 0

  A niech strzela! Byleby tylko nie doszło do tego, do czego doszło w tamtym roku w Suszku. Cholera...nie chcę pisać następnych kondolencji do harcerstwa! W każdy dzień...w każdy rok, ale nie w ten jubileuszowy 100-lecia niepodległości.

 • glemp1

  Oceniono 10 razy 0

  Skoro na termometrach będzie do 30 stopni Celsjusza, to nie będzie żadnych upałów. Upały zaczynają się od 30 stopni...

 • californian-legit

  Oceniono 5 razy -1

  Prognoza sie potwierdzi jak w przyszlym tygodniu bedzie 30 stopni. Na razie nie ma zadnego potwierdzenia. Kiedy gimbusy z Gazeta.pl naucza sie wreszcie wladac jezykiem ojczystym?

 • tomek.tw22

  Oceniono 7 razy -7

  Kiedyś to latem, temperatury do 30 stopni nie robiły wrażenia. Niestety teraz mamy ochłodzenie klimatu i musimy się cieszyć mniej słoneczną pogodą. Ale zaraz coś się tu nie zgadza? Szechter tylko co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX