Kard. Krajewski po nominacji kardynalskiej zaprosił na kolację 280 bezdomnych. Odwiedził ich papież

Kardynał Konrad Krajewski wieczorem świętował swoją kardynalską nominację kolacją wydaną dla 280 ubogich, bezdomnych i migrantów. Niespodziewanie na spotkaniu pojawił się również papież Franciszek.

Kardynał Krajewski, jałmużnik papieski, który w imieniu Ojca Świętego pomaga potrzebującym, rozdał zaproszenia na kolację poprzez współpracujących z nim wolontariuszy i w punktach pomocy ubogim. 

Przy okazji odebrania nominacji kardynalskiej zorganizował wieczerzę w stołówce dla pracowników Watykanu. Do stołu podawali wolontariusze i 40 krewnych oraz przyjaciół kardynała Krajewskiego, przybyłych z Polski na czwartkowy konsystorz, na którym hierarcha otrzymał godność kardynalską. Na kolacji byli ubodzy i bezdomni, a także migranci, którzy dotarli do Włoch przez Morze Śródziemne i korytarzami humanitarnymi - podaje portal misyjne.pl.

Na kolację przybył również niezapowiedzianie papież Franciszek. Papież wszedł sam, bez ochrony. Jak donosi na portalu „Vatican Insider” obecny na spotkaniu watykanista Andrea Tornielli, papież, wskazując kardynałowi Krajewskiemu jego gości, powiedział: "Dla nich przyszedłem, a nie dla Ciebie". 

Kard. Krajewski mówił, że duże znaczenie miało dla niego, aby kolacja odbyła się w Watykanie, by ludzie poczuli się gośćmi w domu, a nie zaproszonymi do restauracji. Podkreślał, że chodzi nie tylko o samo jedzenie, ale "przywracanie godności".

Chociaż wielcy królowie przeszli do historii, w Europie ciągle rządzi jeden monarcha absolutny

Więcej o: