Pogoda. W całej Polsce deszcz i ochłodzenie. Gdzie będzie najgorzej?

Pogoda w weekend pozostanie raczej nieprzyjemna. Jest pochmurno, a w niedzielę pojawi się więcej przelotnych opadów.

W całej Polsce jest pochmurno i chłodniej niż jeszcze w piątek, a pogoda poprawi się dopiero w przyszłym tygodniu. W sobotę w ciągu dnia w prawie całym kraju termometry pokazały maksymalnie 17-18 stopni Celsjusza, a jedynie w okolicach Szczecina, Gorzowa i Poznania było ok. 20 stopni. W Zakopanem było 12 stopni - wynika z danych IMGW.

Ciśnienie wynosi od 1018 hPa na północnym zachodzie, przez 1014 hPa w centrum, po 1006 hPa na południowym wschodzie Polski. Biomet w prawie całym kraju jest niekorzystny, ale będzie się poprawiał. 

Nocą nie zmniejszy się zachmurzenie, możliwe są też niewielkie deszcze. Będzie chłodno - około 9 stopni Celsjusza. 

Pogoda w niedzielę

W niedzielę niż nad Ukrainą i Białorusią będzie ściągał nad Polskę masy chłodnego powietrza z północnego wschodu. Wraz z nimi pojawią się przelotne opady w całym kraju. 

Temperatury podobne lub niższe niż w sobotę - ok. 17-18 stopni w większości Polski. Przejaśnienia możliwe są na zachodzie, od Szczecina po Jelenią Górę. 

Chłodniejsza pogoda utrzyma się jeszcze w poniedziałek, a od wtorku zacznie robić się cieplej i bardziej słonecznie. Pod koniec tygodnia mogą wrócić upały. 

Zobacz prognozę pogody na interaktywnej mapie:

Więcej o: