Irena Szewińska nie żyje. Wybitna lekkoatletka, odznaczona Orderem Orła Białego

Irena Szewińska nie żyje. Utytułowana lekkoatletka miała 72 lata.

Irena Szewińska nie żyje. O śmierci lekkoatletki poinformował PAP jej mąż, Janusz Szewiński. Szewińska zmarła po długiej chorobie. Miała 72 lata.

Kondolencje po śmierci Ireny Szewińskiej złożył już Andrzej Duda. Nazwał ją "Pierwszą Damą polskiego sportu". - Na zawsze pozostanie Pani w naszej wdzięcznej pamięci! - napisał prezydent.

Irena Szewińska - kariera sportowa i osiągnięcia

Irena Szewińska specjalizowała się w biegach sprinterskich i skoku w dal. Była jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców, a przy tym jedną z najwybitniejszych lekkoatletek w historii. Na igrzyskach olimpijskich zdobyła 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Dziesięciokrotnie była medalistką na Mistrzostwach Europy. Irena Szewińska zdobyła również 24 medale Mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, a także w sztafecie 4x100 metrów oraz w skoku w dal. Po zakończeniu kariery sportowej była działaczką krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych.

Irena Szewińska była damą Orderu Orła Białego. Odznaczona została

w uznaniu znamienitych zasług w działalności na rzecz rozwoju i promowania kultury fizycznej i sportu oraz krzewienia idei olimpijskiej w Polsce i na świecie.
Więcej o:
Komentarze (19)
Irena Szewińska nie żyje. Miała 72 lata
Zaloguj się
 • gabrysiak0

  Oceniono 11 razy 11

  smutno

 • mppmpp

  Oceniono 9 razy 9

  Smutno. Tyle radosnych chwil nam dała! Dziękuję!

 • antropoid

  Oceniono 13 razy 7

  Legendy niestety odchodzą w nadmiarze...

 • stachkaz47

  Oceniono 9 razy 5

  Dziękujemy za WSZYSTKIE radości które nam dostarczyła na stadionach Świata.
  Była PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM. Cześć jej PAMIĘCI.

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 4

  Wielka Kobieta, która dała tyle radości Polakom i sławiła Polskę została dopierop przez prezydenta Dudę odznaczona Orderem Orła Białego. Czyżby dla poprzedników była "komuszką"?

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 2

  Wielka strata i wielka szkoda, że dopiero Duda pomyślał o nadaniu jej Orderu Orła Białego...

 • niko8472

  Oceniono 14 razy 0

  Komusza biegaczka panstwa ktore nie istnialo... Pokoj jej duszy, zaraz pisiorstwo zacznie sie onanizowac zapominajac ze PRL i jej sportowcow nie uznaje. Uklon w strone niezdekomunizowanego Bonka i Tomaszewskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX