Niedziele handlowe 2018. Czy jutro (1 lipca) jest niedziela handlowa?

Wszyscy ci, którzy lubią robić zakupy w weekend, z pewnością się ucieszą - jutro, czyli 1 lipca, będzie niedziela handlowa, co oznacza, ze możemy kupować bez żadnych ograniczeń.

Niedziele handlowe 2018. 1 lipca to niedziela handlowa

Jako że 1 lipca jest nie tylko pierwszym dniem miesiąca, ale także pierwszą niedzielą w miesiącu, jest również niedzielą handlową. Niedziele tego typu w 2018 roku zdarzają się dwa razy w miesiącu.

Niedziele handlowe w lipcu 2018. Sprawdź KALENDARZ niedziel handlowych

Tym, którzy jeszcze nie zapamiętali ogólnopolskiej zasady dotyczącej ograniczenia handlu w niedzielę, przypominamy: niedziele handlowe to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Dwie lub trzy pozostałe są niedzielami bez handlu, chyba że ze względu na wypadające w danym miesiącu święta postanowiono inaczej.

Niedziele handlowe 2018. 1 lipca sklepy będą otwarteNiedziele handlowe 2018. 1 lipca sklepy będą otwarte Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018. Sprawdź KALENDARZ na cały rok >>>

Niedziele handlowe 2018. Jakich sklepów nie dotyczy zakaz handlu w niedzielę?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje aż 32 wyjątki od ogólnie przyjętej zasady. Wśród sklepów, których nie obowiązuje podział na niedziele handlowe i bezhandlowe należy wymienić apteki, lecznice dla zwierząt, piekarnie, cukiernie, sklepy z pamiątkami, sklepy z dewocjonaliami, a także placówki pocztowe oraz stacje benzynowe.

Dla niektórych przedsiębiorców tak długi wykaz wyjątków jest zachętą do tego, żeby szukać sposobu na obejście przepisów. Zakaz handlu w niedzielę nie oznacza także, że nie możemy spędzić miło czasu z rodziną poza domem – do naszej dyspozycji pozostaną restauracje, kawiarnie, a także kina, teatry i muzea. 

Jak będą otwarte sklepy w weekend 30 czerwca - 1 lipca? Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Carrefour

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: