Niedziele handlowe 2018. Czy jutro (1 lipca) jest niedziela handlowa?

Wszyscy ci, którzy lubią robić zakupy w weekend, z pewnością się ucieszą - jutro, czyli 1 lipca, będzie niedziela handlowa, co oznacza, ze możemy kupować bez żadnych ograniczeń.

Niedziele handlowe 2018. 1 lipca to niedziela handlowa

Jako że 1 lipca jest nie tylko pierwszym dniem miesiąca, ale także pierwszą niedzielą w miesiącu, jest również niedzielą handlową. Niedziele tego typu w 2018 roku zdarzają się dwa razy w miesiącu.

Niedziele handlowe w lipcu 2018. Sprawdź KALENDARZ niedziel handlowych

Tym, którzy jeszcze nie zapamiętali ogólnopolskiej zasady dotyczącej ograniczenia handlu w niedzielę, przypominamy: niedziele handlowe to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Dwie lub trzy pozostałe są niedzielami bez handlu, chyba że ze względu na wypadające w danym miesiącu święta postanowiono inaczej.

Niedziele handlowe 2018. 1 lipca sklepy będą otwarteNiedziele handlowe 2018. 1 lipca sklepy będą otwarte Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Niedziele handlowe 2018. Sprawdź KALENDARZ na cały rok >>>

Niedziele handlowe 2018. Jakich sklepów nie dotyczy zakaz handlu w niedzielę?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje aż 32 wyjątki od ogólnie przyjętej zasady. Wśród sklepów, których nie obowiązuje podział na niedziele handlowe i bezhandlowe należy wymienić apteki, lecznice dla zwierząt, piekarnie, cukiernie, sklepy z pamiątkami, sklepy z dewocjonaliami, a także placówki pocztowe oraz stacje benzynowe.

Dla niektórych przedsiębiorców tak długi wykaz wyjątków jest zachętą do tego, żeby szukać sposobu na obejście przepisów. Zakaz handlu w niedzielę nie oznacza także, że nie możemy spędzić miło czasu z rodziną poza domem – do naszej dyspozycji pozostaną restauracje, kawiarnie, a także kina, teatry i muzea. 

Jak będą otwarte sklepy w weekend 30 czerwca - 1 lipca? Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Carrefour

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe 2018. Czy jutro (1 lipca) jest niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • pan_wafel_wielki

  Oceniono 8 razy 6

  Szlag by ich trafił z tymi niehandlowymi niedzielami! Jak człowiek zapomni sprawdzić, to potem jest skazany na jakieś gumowe produkty ze stacji! Ludzie, którzy zarabiają stawki godzinowe narzekają, że mniej na rękę dostają! Straty w handlu ogromne. A po co? Po to żeby baran z Solidarności, która Solidarnością już nie jest, i z której mu ludzie uciekają, mógł powiedzieć, że walczy o prawa ludu uciśnionego. Tyle, że ten lud uciśniony tego nie chce! Myślicie, że panie sklepowe spędzają czas z rodzinami? Akurat... Piorą, prasują, gotują, a mężowie nadal niedzielami pracują... Ta ustawa to ogromna krzywda dla nas, dla gospodarki i dla mentalności... Jak większość ustaw PiS!

 • nuclearsnake

  Oceniono 12 razy 6

  wychodzi na to, że zakaz handlu nie dotyczy tych, którzy są za zakazem handlu, przede wszystkim obłudnych katabasów

 • moni_la

  Oceniono 5 razy 1

  Można się wybrać na zakupy pod Jasną Górę,w czym problem

 • antikrishti

  0

  Spokojnie ludziska z głodu nie umrzemy, sklepy z krzyżykiem i świętymi wafelkami będą pootwierane. Może nawet wprowadzą całodobowe by wypaczeni mężczyźni w sukienkach mieli robotę co prawda raz w tygodniu, ale za to na 3 zmiany?

 • antikrishti

  0

  Odkąd sklepy pozamykane w niedzielę to nawet do kościoła nie chce mi się już chodzić - nie opłaca się wstawać i ubierać na godzinę klepania tego samego co tydzień temu i dwa.

 • antikrishti

  0

  Wszystkie sklepy zamknięte? Te zwolnione z podatków, gdzie naiwnym sprzedaje się cało bogów w postaci wafelka a należność pobiera za pomocą tacy też?

 • mitoogorkach

  Oceniono 7 razy -1

  Jutro jest niedziela palmowa, a nie handlowa. Pozniej zalany poniedzialek, glupi wtorek, sroda popielcowa, tlusty czwartek, rybi piatek, kacza sobota i no i niedziela palmowa.

 • plastikpiokio

  Oceniono 7 razy -1

  a GÓWNO MNIE TO OBCHODZI ----jasne?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX