Elbląg: 58-latka na S7 wyprzedzała TIR-a "na czołówkę". Kierowca ratował się ucieczką do rowu

Na drodze S7 w Kazimierzowie pod Elblągiem jeden z kierowców zarejestrował na filmie niezwykle groźną sytuację. 58-letnia kobieta wyprzedzając samochód wyjechała swoim fordem na tzw. "czołówkę" i zmusiła innego kierowcę do ratowania się wjechaniem do rowu.

Na ruchliwej trasie S7 w Kazimierzowie pod Elblągiem, 58-letnia kobieta kierująca Fordem Focusem wyprzedzała samochody. Robiła to w sposób najgorszy z możliwych, bezmyślny i niebezpieczny, wyjeżdżając innym kierowcom na tzw. "czołówkę". Kobieta jadąc w stronę Warszawy, swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zmuszała innych kierujących do zjechania z drogi.

Elbląg: na S7 wyprzedzała TIR-a "na czołówkę"

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w aucie jadącym w przeciwną stronę. Na filmie widać jak samochody zwalniały i zjeżdżały z drogi, żeby uniknąć zderzenia z piratem drogowym. Niestety nie wszystkim udało się wybrnąć z tego bez szwanku. Jeden z kierowców, aby uratować się przed czołowym zderzeniem, wjechał do rowu, a następnie na chodnik. Mężczyzna wiózł na rehabilitacje chorą matkę po zawale serca. Na szczęście w tej całej sytuacji nikt nie ucierpiał. Jednak zawieszenie opla, który wjechał do rowu, uległo zniszczeniu.

Tylko dzięki szybkiej reakcji innych kierowców nie doszło do tragedii.

Sytuacja wydarzyła się w środę o godz. 6:50 pod Elblągiem. Kobieta straciła już prawo jazdy, a jej sprawa trafi do sądu. Swoim rażącym naruszeniem przepisów spowodowała bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Zaskakujące jednak było jej tłumaczenie na temat tak bezmyślnego zachowania na drodze, ponieważ jak stwierdziła w rozmowie z policjantami "to inni kierowcy powinny jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy". Kierująca była trzeźwa.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: