Elbląg: 58-latka na S7 wyprzedzała TIR-a "na czołówkę". Kierowca ratował się ucieczką do rowu

Na drodze S7 w Kazimierzowie pod Elblągiem jeden z kierowców zarejestrował na filmie niezwykle groźną sytuację. 58-letnia kobieta wyprzedzając samochód wyjechała swoim fordem na tzw. "czołówkę" i zmusiła innego kierowcę do ratowania się wjechaniem do rowu.

Na ruchliwej trasie S7 w Kazimierzowie pod Elblągiem, 58-letnia kobieta kierująca Fordem Focusem wyprzedzała samochody. Robiła to w sposób najgorszy z możliwych, bezmyślny i niebezpieczny, wyjeżdżając innym kierowcom na tzw. "czołówkę". Kobieta jadąc w stronę Warszawy, swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zmuszała innych kierujących do zjechania z drogi.

Elbląg: na S7 wyprzedzała TIR-a "na czołówkę"

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w aucie jadącym w przeciwną stronę. Na filmie widać jak samochody zwalniały i zjeżdżały z drogi, żeby uniknąć zderzenia z piratem drogowym. Niestety nie wszystkim udało się wybrnąć z tego bez szwanku. Jeden z kierowców, aby uratować się przed czołowym zderzeniem, wjechał do rowu, a następnie na chodnik. Mężczyzna wiózł na rehabilitacje chorą matkę po zawale serca. Na szczęście w tej całej sytuacji nikt nie ucierpiał. Jednak zawieszenie opla, który wjechał do rowu, uległo zniszczeniu.

Tylko dzięki szybkiej reakcji innych kierowców nie doszło do tragedii.

Sytuacja wydarzyła się w środę o godz. 6:50 pod Elblągiem. Kobieta straciła już prawo jazdy, a jej sprawa trafi do sądu. Swoim rażącym naruszeniem przepisów spowodowała bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Zaskakujące jednak było jej tłumaczenie na temat tak bezmyślnego zachowania na drodze, ponieważ jak stwierdziła w rozmowie z policjantami "to inni kierowcy powinny jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy". Kierująca była trzeźwa.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (108)
Elbląg: wyprzedzała TIR-a "na czołówkę" na S7 w Kazimierzowie
Zaloguj się
 • omniasol

  Oceniono 35 razy 31

  Nie wiem czy ja ten sam film ogladalem co autor, ale na tym co umnie byl to auto ktore wyprzedzalo ucieklo w lewa strone w kirunku rowu.

 • drugiepietro

  Oceniono 31 razy 25

  "Zaskakujące jednak było jej tłumaczenie na temat tak bezmyślnego zachowania na drodze, ponieważ jak stwierdziła w rozmowie z policjantami "to inni kierowcy powinny jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy". Kierująca była trzeźwa."
  Jak się okazuje trzeźwość nie gwarantuje kierowania się rozsądkiem.

 • ptak_dodo

  Oceniono 18 razy 16

  Chyba DK7, S7 to określenie drogi ekspresowej, na której czołówka jest b. trudna choć możliwa, czego dowodzą informacje z polskich dróg.

 • krzywelustro

  Oceniono 13 razy 13

  "to inni kierowcy powinny jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy"

  Nie mam żadnych wątpliwości: ta baba kończyła tę samą polska szkołę, w której Krystynę Pawłowicz uczyli polszczyzny i kultury osobistej.

 • puzonik48

  Oceniono 18 razy 12

  Trzeźwa może i była ,ale niepełnosprytna umysłowo ,powinni jej odebrać prawo jazdy !

 • krzywelustro

  Oceniono 8 razy 8

  "W rozmowie z policjantamikierująca stwierdziła, że to inni kierowcy powinny jej zjeżdżać z drogi, bo tego wymaga kultura jazdy. Kierująca była trzeźwa."

  Jakież to głupoty ludzie potrafią po trzeźwemu wygadywać! Po pijaku nigdy by jej się coś takiego nie wymknęło.

 • halice

  Oceniono 6 razy 6

  To musiała być krewna Beci. I jej tez sie należało.

 • calmy

  Oceniono 10 razy 6

  Nie wiem dlaczego, ale natychmiast przypomniał mi się nagłówek innego artykułu:
  "KE pozwie Polskę. Mateusz Morawiecki: Nie wycofamy się z reformy Sądu Najwyższego"
  Czy tylko ja widzę analogię?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX