Proboszcz w Szczecinie ostrzega przed "ciężkim grzechem" - jogą. "To zdrada Chrystusa"

Kościół na szczecińskim Kijewie ostrzega parafian przed popełnianiem ciężkiego grzechu, jakim jest joga. Według proboszcza, uprawiając tę formę aktywności, zdradzamy Chrystusa.

Ostrzeżenie przed jogą pojawiło się na tablicy ogłoszeniowej kościoła na szczecińskim Kijewie. Informacja o zgubnych skutkach praktykowania jogi rozpoczyna się od stwierdzenia: "Joga do zdrada Chrystusa". Poniżej znajduje się 10 punktów, w których teza o szkodliwości takich ćwiczeń jest udowadniana. Na początku listy dowiadujemy się, że "praktykując jogę popełniamy grzech ciężki".

Parafia w Szczecinie ostrzega przed jogą

U zaawansowanych w medytacji występują oznaki nawiedzenia demonicznego

- możemy przeczytać w punkcie 4. Z kolei punkt piąty głosi: "Kapłani egzorcyści zgodnie uznają jogę za jedno z najbardziej rozpowszechnionych zagrożeń duchowych".

Joga to grzech? Ksiądz podaje źródła

W rozmowie z portalem gs24.pl ks. proboszcz kanonik Emanuel Lose z parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Szczecinie wyjaśnia, że podał, z jakich źródeł pochodzą te stwierdzenia - publikacje teologa i kulturoznawcy ks. Sławomira Kostrzewy oraz ks. Andrzeja Zwolińskiego, profesora nauki teologicznych, autora publikacji o sektach i zagrożeniach duchowych. - Wierni pytali mnie o te sprawy, więc żeby każdemu z osobna nie tłumaczyć, zamieściłem informację. Po tym ogłoszeniu na tablicy nikt już nie miał żadnych pytań - wyznał w rozmowie z gs24.pl ks. Lose.

Po internet do świątyni. Lokalny angielski kościół idzie z duchem czasu

Więcej o: