Rosyjska gwiazda Instagrama zatrzymana na polsko-białoruskiej granicy. Miała gram marihuany

Makijażystka, modelka i gwiazda rosyjskiego Instagrama została zatrzymana podczas przekraczania granicy Polski z Białorusią. Rosjanka Maria Chrystyna miała przy sobie gram marihuany. Grozi jej więzienie.

26-letnia instagramerka Maria Chrystyna podróżowała samochodem z Wilna, przez Warszawę na Białoruś - podaje Polsat News. Potwierdzają to zdjęcia na jej Instagramie, gdzie widać, że jeszcze 2 maja była w Wilnie, a później w Warszawie. Ostatnie zdjęcie zamieściła 5 maja - i tego dnia została aresztowana na przejściu granicznym w Brześciu. O fakcie poinformowano dopiero teraz.

 

Białoruska Straż Graniczna poinformowała, że obywatelka Federacji Rosyjskiej próbowała przekroczyć granicę polsko-białoruską z "niebezpieczną substancją narkotyczną". Chodzi o 1,14 grama marihuany. Ze zdjęcia opakowania, które zamieściła Straż Graniczna wynika, że kobieta mogła kupić narkotyk w Czechach. Znajdował się w jej bagażu podręcznym w samochodzie. 

 

Władze podają, że po zatrzymaniu pobrano "próbki biologiczne", a ich badanie wykazało obecność narkotyku w jej organizmie. 

W sprawie prowadzone jest śledztwo pod kątem nielegalnego przewożenia przez granice substancji zakazanych. Chrystyna została aresztowana. Zgodnie z białoruskim prawem grozi jej do 7 lat więzienia - podaje life.ru.

 

Przepytali ponad 200 tys. palaczy. Wyniki badań potwierdziły obawy

Więcej o: