Pogoda w piątek. Będzie cieplej, ale pochmurnie w całej Polsce. Miejscami burze [POGODA]

Pogoda w piątek choć letnia, jeśli chodzi o temperatury, będzie też kapryśna. 29 czerwca będzie co prawda cieplej, ale nad Polską będzie występować spore zachmurzenie, na południu możliwe są burze i burze z gradem.

W piątek 29 czerwca będzie ciepło: temperatura będzie sięgać 27-28 stopni w zachodniej, centralnej i wschodniej Polsce. Pogoda będzie gorsza natomiast na północy - w Gdańsku 17 st. C, a w Koszalinie 20 st. C. Podobnie w południowo-wschodniej części kraju: 22 stopnie w Zamościu, Rzeszowie czy Lublinie.

Jak wskazuje TVN Meteo, choć będzie ciepło, nad Polską utrzymywać się będzie spore zachmurzenie, przez co na próżno będzie oczekiwać prawdziwie letniej, słonecznej aury.

Pogoda w piątek 29 czerwca. Możliwe burze

Na ewentualne załamania pogody w piątek powinni zwracać uwagę mieszkańcy południa i południowego wschodu kraju. Tam wystąpią nie tylko deszcze, ale miejscami przewidywane są burze i burze z gradem.

Burze mogą wystąpić w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Natomiast na burze z gradem powinni uważać mieszkańcy Lubelszczyzny.

Więcej o: