Komentarze po meczu Polska - Japonia? "Wstyd", "żenada". Kobiet spotkanie nie obeszło

Mecz Polski z Japonią budził już o wiele mniej emocji niż poprzednie spotkania polskiej reprezentacji. Biało-czerwoni z mundialem pożegnali się już po spotkaniu z Kolumbią. Choć ostatni mecz mundialu 2018 wygrali, kibice nie do końca pochwalają styl gry i raczej gorzko podsumowują występy Polaków.

Reprezentacja Polski grała 28 czerwca już tylko o honor, jednak w meczu z Japonią zwyciężyła 1:0. Mundialowe spotkanie nie obfitowało jednak w zwroty akcji i jak na mecz na tym poziomie rozgrywek - to w końcu mistrzostwa świata - nie zachwycało.

Widać to też po zainteresowaniu meczem w internecie. O ile spotkania Polski z Senegalem i Kolumbią (pierwsze i drugie na mundialu) wywoływały falę komentarzy, tak mecz Polska - Japonia nie generował takiego zainteresowania.

Mecz Polska - Japonia. Łukasz Fabiański pozytywnie oceniany

Widać to też po chmurze najczęściej używanych słów w polskiej sieci. Z analizy SentiOne wynika, że 28 czerwca, gdy nikt nie miał już nadziei na awans, kibiców mniej emocjonowało spotkanie. Za to mniej krytykowali biało-czerwonych: pochwały kierowano m.in. do Łukasza Fabiańskiego, oczekiwano też, że polska reprezentacja wygra mecz o honor.

Mecz Polska - Japonia. Reakcje w sieci

Mecz Polska - Japonia. Chmura słów kluczowych w polskiej sieciMecz Polska - Japonia. Chmura słów kluczowych w polskiej sieci SentiOne

Mimo tego pojawiały się też krytyczne wzmianki - przewijały się określenia "wstyd", "żenada", a wśród negatywnych konotacji pojawiało się też słowo "honor". To wynika z rozgoryczenia, że biało-czerwoni właśnie tylko ten mecz wygrali. Natomiast "wstyd" i "żenada" odnoszą się nie tylko do stylu gry, ale też całego występu Polaków na mundialu.

Polska - Japonia. Małe zainteresowanie kobiet

Mecz Polska - Japonia budził też o wiele mniejsze zainteresowanie kobiet niż mecz Polska - Kolumbia (o ich komentarzach pisaliśmy na Gazeta.pl w kontekście meczu z Kolumbią). Spośród wszystkich komentujących mecz Polski z Kolumbią prawie 58 proc. stanowili mężczyźni, a ponad 42 proc. - kobiety. Tym razem nie stanowiły nawet 20 proc. komentujących zmagania biało-czerwonych (dane skończyliśmy zbierać ok. 18.20, tuż po zakończeniu meczu).

Mecz Polska - Japonia. Kto komentował mecz w sieci?Mecz Polska - Japonia. Kto komentował mecz w sieci? SentiOne

Więcej o: