Pogoda na lato 2018. Prognoza długoterminowa - lipiec w kratkę. Za to część sierpnia przepiękna

Wakacje już się rozpoczęły, ale pierwsze prognozy pogody na lato 2018 nie są zbyt optymistyczne. Choć będzie ciepło, a czasami nawet upalnie, nie zabraknie intensywnych opadów deszczu, a nawet burz i burz z gradem.

Pogoda na wakacje 2018. Jaka pogoda będzie w Polsce w lipcu? 

Lato 2018 zaczęło się bardzo szybko i jak przewidują meteorolodzy, równie długo potrwa. Upały, które rozpoczęły się w maju, będą nam towarzyszyć przez cały lipiec i sierpień. Niestety, długoterminowe prognozy pokazują, że nad Polską zderzą się towarzyszące wysokim temperaturom ciepłe masy powietrza, co spowoduje, że wakacyjna sielanka będzie przerywana opadami deszczu, a nawet burzami. Ze względu na towarzyszący im porywisty wiatr w niektóre dni może być niebezpiecznie.

Na szczęście, prognoza pogody na pierwszą połowę sierpnia 2018 jest bardziej optymistyczna niż prognoza na lipiec 2018.

Pogoda na wakacje 2018. W lipcu będzie ciepło, ale niestety także burzowoPogoda na wakacje 2018. W lipcu będzie ciepło, ale niestety także burzowo Fot. Grzegorz Bukała / Agencja Wyborcza.pl

Pogoda na lato 2018. Jaki będzie sierpień? 

Jak pokazują prognozy długoterminowe na lato 2018, już ostatni tydzień lipca ma być słoneczny i ciepły – termometry w Polsce pokażą od około 24 do 27 stopni Celsjusza. Na niebie widoczne będą chmury, ale nie deszczowe. Podobnie zapowiada się pierwsza połowa sierpnia, która będzie najładniejszym czasem w ciągu wakacji 2018. Będzie dużo słońca, dużo ciepła, choć lokalnie pojawią się także burze.

Pogoda popsuje się nieco w drugiej połowie sierpnia. Będzie zdecydowanie bardziej pochmurnie, opady deszczu częściej będą krzyżować nasze wakacyjne plany, a w niektóre dni będziemy musieli chronić się przed silnymi deszczami i burzami.

Pogoda na początku wakacji: zimno i deszczowo. Cieplej od środy, w weekend gorąco >>>

Pogoda na wakacje 2018. Sierpień będzie dużo ładniejszy od lipcaPogoda na wakacje 2018. Sierpień będzie dużo ładniejszy od lipca Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Pogoda na lato 2018. Czy prognoza pogody na wakacje będzie się jeszcze zmieniać?

Prognozy długoterminowe zmieniają się niemal codziennie, choć z reguły w nieznacznym stopniu. Podczas planowania urlopu warto sprawdzać aktualne prognozy pogody, choć pewność dadzą nam dopiero, które pojawią się na kilka dni przed pakowaniem walizek.

Pogoda na najbliższe dni: najpierw chwila upałów, ochłodzenie, a potem znów uderzenie gorąca >>>

Więcej o: