Pogoda na czwartek: popada, miejscami mocno. Ale będzie naprawdę ciepło, do 28 stopni

Pogoda w czwartek sprawi nam niemiłą niespodziankę. Będzie ciepło, ale też przelotnie popada. IMGW wydał ostrzeżenia dla południowej Polski - przed intensywnymi opadami deszczu.

W czwartek pogoda może dać nam się we znaki. Wszystko przez deszcz. Przelotnie popada w całej Polsce.

Pogoda na czwartek: spadnie deszcz, więc warto pamiętać o parasolce

Najwięcej deszczu spadnie na południu Polski. IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu dla trzech województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Najlepszej pogody mogą spodziewać się mieszkańcy północnej Polski, gdzie temperatura wyniesie od 28 stopni w Szczecinie, przez 26 stopni w Trójmieście do 24 stopni w Suwałkach. W tych rejonach parasolki raczej nie będą potrzebne.

W przeciwieństwie do Podkarpacia i Lubelszczyzny, gdzie mogą pojawić się nawet burze.

W centrum kraju będzie od 26 stopni w Gorzowie Wielkopolskim, przez 25 stopni w Poznaniu i 24 stopnie w Warszawie i Łodzi.

Na południu Polski termometry pokażą 23 stopnie.

Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Na poniższej mapie z serwisu Windy.com można zobaczyć, jak przez Polskę będzie przechodziła fala deszczu. Aby to sprawdzić, wystarczy przesuną biały suwak na dole mapy.

Pogoda na najbliższe dni: będzie bardzo niestabilna

Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższych dniach? Najpierw pojawią się wysokie temperatury, później ich spadek, a od początku tygodnia znów wzrosty na termometrach. Szczegóły dotyczące pogody w najbliższych dniach możesz znaleźć tutaj >>>

Żmija zygzakowata. Gdzie występuje, jak ją rozpoznać i co zrobić, gdy ukąsi?

Więcej o: