Pogoda na wakacje 2018. Jaka pogoda będzie w lipcu i sierpniu? Prognoza długoterminowa

Przewidywania meteorologów dotyczące wakacji 2018 zmieniły się na naszą niekorzyść. Tegoroczne lato nie będzie tak gorące, jak zapowiadano wiosną.

Pogoda na wakacje. Lipiec 2018 będzie ciepły, ale burzowy

Długoterminowa prognoza pogody na lato 2018 kształtuje się mniej optymistycznie, niż zapowiadali meteorolodzy jeszcze kilka tygodni temu. Jak pokazują mapy pogodowe dla całego kraju, w lipcu będzie ciepło, ale nie upalnie – nie ma więc co liczyć na złotą opaleniznę przywiezioną z urlopu nad morzem czy na Mazurach. W zbliżającym się miesiącu nie zabraknie także burz i intensywnych opadów deszczu. Lokalnie mogą zdarzyć się nawet opady gradu.

Pogoda lato 2018. W lipcu będzie ciepło, ale zaobserwujemy też sporo opadówPogoda lato 2018. W lipcu będzie ciepło, ale zaobserwujemy też sporo opadów Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Pogoda na najbliższe dni: najpierw chwila upałów, ochłodzenie, a potem znów uderzenie gorąca

Wszystkiemu winien jest chłodny front atmosferyczny, który przyszedł nad Polskę znad Skandynawii. To właśnie on odpowiedzialny jest za ochłodzenia z końcem czerwca, które przeciągną się również na początek lipca. Dobra wiadomość jest taka, że jak przewidują meteorolodzy, z każdym dniem będzie coraz cieplej. W drugiej połowie lipca na termometrach zobaczymy temperatury rzędu 25-27 stopni Celsjusza, choć trzeba pamiętać, że wyższym temperaturom będą towarzyszyć burze.

Pogoda na wakacje 2018. Meteorolodzy zapowiadają, że z każdym lipcowym dniem będzie cieplejPogoda na wakacje 2018. Meteorolodzy zapowiadają, że z każdym lipcowym dniem będzie cieplej Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Pogoda: trąba powietrzna nad Płockiem, teraz ostrzeżenia przed burzą. Czy pogoda się ustabilizuje?

Pogoda na wakacje 2018. Sierpień ładniejszy, cieplejszy i bardziej stabilny

Pogoda w Polsce będzie lepsza w sierpniu. Jeżeli więc jeszcze nie zaplanowaliśmy wakacyjnego wyjazdu, a lato 2018 chcemy spędzić w kraju, warto wziąć pod uwagę te prognozy. Sierpień będzie pogodny i ciepły, choć nie będziemy doświadczać upałów rodem z tropików. Termometry pokażą ok. 27-30 stopni Celsjusza. W sierpniu będzie też znacznie mniej opadów niż w lipcu – pogoda będzie zauważalnie stabilniejsza.

Pogoda na mecz Polska - Japonia. Żar ma się lać z nieba. W Wołgogradzie nawet 40 st. C

Pogoda na wakacje. Sierpień 2018 będzie ciepły, ale nie upalnyPogoda na wakacje. Sierpień 2018 będzie ciepły, ale nie upalny Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta

Pogoda na lato 2018. Czy prognoza pogody na wakacje może się zmienić?

Warto pamiętać, że prognozy długoterminowe wciąż się zmieniają. Nie inaczej jest z prognozą pogody na wakacje 2018. Aby upewnić się, jakie ubrania warto zapakować do walizki, należy sprawdzić bieżące przewidywania synoptyków na parę dni przed wyjazdem.

Więcej o:
Komentarze (20)
Pogoda na wakacje 2018. Jaka pogoda będzie w lipcu i sierpniu? Prognoza długoterminowa
Zaloguj się
 • xynat

  Oceniono 5 razy 5

  Czyli jeśli nie będzie padało to będzie pogodnie.

 • Robert Tokarski

  Oceniono 6 razy 4

  " Przewidywania meteorologów dotyczące wakacji 2018 zmieniły się na naszą " Korzyść ! Tegoroczne lato nie będzie , duszne , gorące , i nie będzie męczących upałów ,i suszy ,to bardzo dobrze . a opalić się można nawet jak jest plus 20 stopni .

 • dafaq

  Oceniono 9 razy 3

  Dla jakiego kretyna temperatura 30 stopni i brak opadów "jest mniej optymistyczna" niż jeszcze wyższa temperatura i jeszcze mniej opadów?

 • ubrana_prawda

  Oceniono 1 raz 1

  30+ C to nie upał ? Kto to prognozuje ? Senegalczyk ?

 • mariazdro

  0

  Nie ufam pogodzie polskiej zwłaszcza jeżeli chodzi o spędzenie urlopu/wakacji.. dlatego zawsze wyjeżdżam z kraju. W tym roku Bali z konsorcjum.pl - tam pogoda na pewno nie zawiedzie a i widoki będą cudowne <3 żyć nie umierać!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli to prognoza "ekspertów" GW to urlopu bym nie planował według ich wytycznych. :-))))))

 • Stiwi Eker

  Oceniono 3 razy -1

  KROTKO, JAK ,,PIS,, PRZESTANIE RZADZIC TO I POGODA STANIE SIE TAKA JAK DAWNIEJ. Polacy podziekujcie tym co zalezy by tej pogody u nas nie bylo. LAPIECIE. Wiem ze to trudno zrozumiec . Druga strona robi wszystko by nas niszczyc,by bylo jak bylo HDiKK.

 • Dawid Dawid

  Oceniono 4 razy -4

  Chemtrails, co dzień opryskuja niebo! Już nie ma lata i normalnej pogody, a tylko gwałtowne zjawiska atmosferyczne, spójrzcie jak się teraz mylą w prognozami pogody niby ma być deszcz, a co do czego słoneczny dzień i odwrotnie, wszystko oszalała i te niebo wciąż te samoloty głową już od tego boli kiedy to się wkoncu skończy te trucie ludzi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX