Czemu wilk zaatakował dzieci w Bieszczadach? "Bardzo nietypowe zachowanie" uchwycone na nagraniu

Ten sam wilk, który pogryzł dzieci w Bieszczadach, prawdopodobnie już wcześniej zaatakował turystkę. Nowe informacje podaje Stowarzyszenie dla Natury "Wilk". Mogą pomóc wyjaśnić, czemu wilk nie bał się ludzi.

Wilk, który zaatakował dzieci w Bieszczadach, mógł od małego mieć kontakt z człowiekiem - donosi Stowarzyszenie dla Natury "Wilk". Ich oświadczenie opublikował też Adam Wajrak, dziennikarz, przyrodnik, autor książki "Wilki". W oświadczeniu zawarto kilka nowych informacji.

Bieszczady. Wilk atakował już wcześniej?

"Wilk został zastrzelony w oparciu o zezwolenie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wydane już w połowie czerwca, gdy prawdopodobnie ten sam osobnik ugryzł w nogę turystkę na jednym z pól namiotowych w Wetlinie" - donosi stowarzyszenie "Wilk".

Nietypowe zachowanie wilka - nagranie

Trwa ustalanie, czemu ten wilk atakował ludzi. Ciało zwierzęcia zostanie zbadane pod kątem wścieklizny, przeprowadzona zostanie też analiza genetyczna.

Na razie pojawiają się informacje, które mogą pomóc wyjaśnić, czemu ten wilk podchodził blisko siedzib ludzkich (wilki zazwyczaj unikają kontaktu z człowiekiem). Na to, że mógł mieć od małego kontakt z człowiekiem wskazują relacje świadków oraz nagrany 10 czerwca filmik, który został opublikowany w "Tygodniku Sanockim". Widać na nim wilka kręcącego się w pobliżu ludzi i drogi. - Młody raczej, zgłupiał po prostu - komentuje mężczyzna na nagraniu. 

 

Wilk zaatakował dzieci w Bieszczadach

Do pogryzienia dzieci przez wilka doszło w okolicy Cisnej, a dokładnie w miejscowościach Strzebowiska i Przysłup. 8-latka i 10-latek z ranami kąsanymi trafili do szpitala.

Były myśliwy uratował potrąconego wilka. "Rozjeździliby go na miazgę". Kim jest Marcin z Lasu?

Więcej o:
Komentarze (158)
Bieszczady. Czemu wilk zaatakował dzieci w Bieszczadach?
Zaloguj się
 • Dorota Mróz

  Oceniono 43 razy 27

  Wilk podchodzi za blisko siedzib ludzkich ? A może to ludzie się wprowadzili na teren wilka ?
  Pod koniec lat 80'tych prawie całe wakacje spędzałam w Bieszczadach. Każda z wymienionych miejscowości miała po kilka chałup. Dziś na mapach w Googlach widzę, że prawie całe Bieszczady zostały zabudowane, np. droga do Wołosatego i na Rozsypaniec. Kiedyś tam nie było żadnej chałupy. Dziś dom na domie.

 • sheyla

  Oceniono 28 razy 26

  Może to nie wilk tylko hybryda? Ludzie puszczają samopas psy a te niekiedy krzyżują się z wilkami. Albo ktoś go trzymał i go wypuścił po odchowaniu na wolność albo sam uciekł? Szkoda zwierzaka.

 • faktami_w_morde

  Oceniono 25 razy 17

  Wilk poluje na zwierzynę, a tę wytłukli myśliwi do cna. Może głodny jest? Człowiekowi nie wystarczą ziemniaki z pola i mięso ze zwierząt hodowlanych. Głód mu nie grozi. A zwierzętom dzikim, wilkom, fokom, zabiera JEDYNE źródło pokarmu i jeszcze pieprzy, że zwierzęta coś mu wyjadają. Ludzie wyjadają zwierzętom.

 • pansloik

  Oceniono 18 razy 16

  Widziałem tego wilka właśnie 10 czerwca ok godziny 17 jak kręcił się koło Wetliny, nagrałem nawet film. Był bardzo przestraszony, prawdopodobnie odłączony od watahy.

 • justas32

  Oceniono 17 razy 13

  Ten wilk po prostu zerwał się z łańcucha - i teraz się odgryza ...

 • marc.pl

  Oceniono 20 razy 12

  Ludzie też mają dziwne zachowania to dlaczego nie zwierzęta. Kiedyś mieliśmy psa rasy pit bull, był to bardzo łagodny pies mimo że groźnie wyglądał, miał swoje legowisko w kuchni obok lodówki i wszystko było dobrze gdy lodówka pracowała. Gdy przyszedł czas aby lodówkę wyłączyć w celu odmrożenia pies wpadał w panikę do kuchni nie wszedł za żadne skarby nawet gdy był kuszony swoimi przysmakami. Po włączeniu lodówki wszystko wracało do normy i pies spał spokojnie obok lodówki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX