Niedziele handlowe 2018. Czy w najbliższy weekend będą otwarte sklepy?

Dla tych, którzy lubią lub muszą robić zakupy w weekend, mamy dobrą wiadomość. Najbliższa niedziela (1 lipca) będzie niedzielą handlową, co oznacza, że otwarte będą m.in. takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Tesco czy Auchan.

Niedziele handlowe lipiec 2018. W najbliższą niedzielę będą otwarte sklepy

Dzień 1 lipca jest jednocześnie pierwszym dniem miesiąca, ale także pierwszą niedzielą w tym miesiącu. Oznacza to także, że dzień 1 lipca przypada niedziela handlowa. Tym, którzy nie zapamiętali zasady dotyczącej tego, kiedy wypadają niedziele handlowe i bez handlu, przypominamy: według ustawy o zakazie handlu w niedzielę, handlowe niedziele w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu – są to zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Warto jednak pamiętać, że zasada ta nie będzie obowiązywać od 2019 roku. Co się zmieni?

Niedziele handlowe lipiec 2018. W pierwszą niedzielę miesiąca sklepy będą otwarteNiedziele handlowe lipiec 2018. W pierwszą niedzielę miesiąca sklepy będą otwarte Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Niedziele handlowe w lipcu 2018. Sprawdź KALENDARZ

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany zostaną wprowadzone w kolejnych latach?

Jak zapowiedzieli twórcy ustawy o zakazie handlu w niedzielę, całkowity zakaz sprzedaży w ostatni dzień tygodnia będzie wprowadzany stopniowo. Od marca do grudnia tego roku obowiązuje zasada, według której handlowe są dwie niedziele miesiąca – pierwsza oraz ostatnia.

Niedziele handlowe 2018. Jakie zmiany w handlu czekają nas w następnych latach?Niedziele handlowe 2018. Jakie zmiany w handlu czekają nas w następnych latach? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

W 2019 roku sklepy będą otwarte już tylko w jedną niedzielę miesiąca, z kolei w roku 2020 zakupy będziemy mogli zrobić zaledwie w 7 niedziel w ciągu całego roku. Będą to m.in. dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia oraz jedna przed Wielkanocą.

Podział na niedziele bez handlu i niedziele handlowe? Nie dla wszystkich! Zobacz, co wymyślili właściciele sklepów >>>

Więcej o:
Komentarze (10)
Niedziele handlowe 2018. Czy w najbliższy weekend będą otwarte sklepy?
Zaloguj się
 • uridium

  Oceniono 2 razy 2

  Jakie prawo - takie "dylematy".
  Dziękujemy naszym władcom!!!
  Czekamy na kolejne regulacje.

  Ciemny, solidarny lót.

 • sitniczek

  Oceniono 2 razy 2

  Uff, a już się bałam, że albo w Gdańsku na lotnisku tudzież stacji przepłacać będę musiała za coś do zjedzenia albo 600km na głodniaka do domu.. Litości, szturm na sklepy jest już z czwartek, a w niedzielę tylko piwo schodzi..

 • antropoid

  Oceniono 8 razy 2

  A klechy handlują bity rok bez przerwy...

  Ale oni tak mieli zawsze: dla ludzi tylko zakazy, dla siebie - kasa i przywileje świętych krów.
  Unormalniła ich tylko komuna.
  Na chwilę...

 • Ryszard Kucharuk

  Oceniono 1 raz 1

  Przestało mnie to interesować które niedziele są handlowe bo w każda sobotę robie zakupy . Kupuje tyle żeby starczyło do wtorku . Oczywiście uwzględniam nie spodziewanych gosci. Alkohol się nie psuje wiec kupuje na cały tydzień . Polak zawsze sobie poradzi . Solidarność się zblaznila . Widać ewidentnie ze to slugusy czarnej mafi i rydzyka. . W każdą niedziele mam możliwość kupić wszystko czego zapragne . Ustawa o zakazie handlu to zwykły szmatlawiec i dziwię się i to bardzo ze prezydent ta hale podpisał. . Zlikwidować pseudo solidarność i powołać " nowe związki pracownicze "

 • gruppe

  0

  Pocurwiło ich do reszty - czego się tkną to spierniczą

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 6 razy -2

  Po tym można poznać, że jest już czwartek, że UD i UZ przychodzą do pracy i wklejają swoje stare teksty o handlowej/niehandlowej niedzieli. I tak będzie jutro, w sobotę i w niedzielę. Potem trzy dni wolnego i znów to samo: Czy wiesz, jaka będzie najbliższa niedziela? Z pewnością nie. Ale my - GW - zaraz wszystko opowiemy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX