Syn Julii Przyłębskiej dostał dyrektorskie stanowisko w banku Pekao S.A. "Posiada kwalifikacje"

Marcin Przyłębski, syn prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i ambasadora w Berlinie Andrzeja Przyłębskiego, został dyrektorem w banku Pekao S.A. - podaje "Newsweek".

Marcin Przyłębski został dyrektorem ds. współpracy z instytucjami w banku Pekao S.A. w listopadzie ub. r. - podaje "Newsweek". Bank od czerwca ub. r. jest w państwowych rękach.

Syn prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i ambasadora RP w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego do października ub. r. był dyrektorem Biura Obsługi Inwestorów poznańskiego ratusza. W biurze pracował przez 10 lat, a przez 6 nim kierował.

Blisko współpracował zarówno z obecnym prezydentem miasta Jackiem Jaśkowiakiem (popieranym przez Platformę Obywatelską), jak i byłym - Ryszardem Grobelnym (niegdyś należącym do PO).

Bank: Marcin Przyłębski ma kwalifikacje

Biuro prasowe banku w odpowiedzi na pytania "Newsweeka" informuje, że „Marcin Przyłębski posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie do pełnienia funkcji dyrektora ds. współpracy z instytucjami".

"Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich" - czytamy w odpowiedzi biura. Bank nie ujawnia wysokości zarobków Przyłębskiego.

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o:
Komentarze (510)
Syn Julii Przyłębskiej dostał dyrektorskie stanowisko w banku Pekao S.A. "Posiada kwalifikacje"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 212 razy 194

  Ci z PO to już wstydu nie mają! Taki jawny nepotyzm - mamusia w TK, synuś na wysokim stanowisku! Nepotyzm, korupcja, TKM, koryto! Paskudne POpaprańce!

  A nie, czekaj…

 • krynolinka

  Oceniono 114 razy 102

  Młodzież gdzieś musi przecież pracować..Doświadczenie na zasadzie, że się jakieś sprawy bankowe komentuje, bądź ma się kredyt to podstawa do otrzymania roboty w banku na dyrektorskim stanowisku.
  Nepotyzm? Nie no skąd..

 • boczny_obserwator

  Oceniono 100 razy 92

  Jeżeli ma kalifikację to dlaczego nie poszedł do prywatnego banku tylko do banku zarządzanego przez partyjnych kolegów jego rodziców? Chętnie go zatrudnią bo to bardziej wikła jego matkę. Jak się postawi to won z TK, wyprowadzka z wygodnego Berlina i syn jeszcze na bruku.

 • justas32

  Oceniono 87 razy 77

  Czekajcie prawicowe chamy do wyborów. Wolfganga się na zbity ryj wyrzuci, synalka się na zbity ryj wyrzuci - a mamusię do więzienia ...

 • polakadam

  Oceniono 81 razy 73

  "Rodzina na państwowym".
  Że też te pisie miernoty nie umieją bez koligacji znaleźć roboty.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 69 razy 61

  Z pewnością ma kwalifikacje. Każdy ma JAKIEŚ. W pisiarni to sami eksperci - jakoś dziwne, że się prywatne firmy o nich nie zabijają.

 • pan.szklanka

  Oceniono 62 razy 58

  Apeluję o odrobinę humanitaryzmu.
  Przecież gdyby pisowców zatrudniać wyłącznie na podstawie kwalifikacji, to ci biedni ludzie pomarliby z głodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX