Syn Julii Przyłębskiej dostał dyrektorskie stanowisko w banku Pekao S.A. "Posiada kwalifikacje"

Marcin Przyłębski, syn prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i ambasadora w Berlinie Andrzeja Przyłębskiego, został dyrektorem w banku Pekao S.A. - podaje "Newsweek".

Marcin Przyłębski został dyrektorem ds. współpracy z instytucjami w banku Pekao S.A. w listopadzie ub. r. - podaje "Newsweek". Bank od czerwca ub. r. jest w państwowych rękach.

Syn prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i ambasadora RP w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego do października ub. r. był dyrektorem Biura Obsługi Inwestorów poznańskiego ratusza. W biurze pracował przez 10 lat, a przez 6 nim kierował.

Blisko współpracował zarówno z obecnym prezydentem miasta Jackiem Jaśkowiakiem (popieranym przez Platformę Obywatelską), jak i byłym - Ryszardem Grobelnym (niegdyś należącym do PO).

Bank: Marcin Przyłębski ma kwalifikacje

Biuro prasowe banku w odpowiedzi na pytania "Newsweeka" informuje, że „Marcin Przyłębski posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie do pełnienia funkcji dyrektora ds. współpracy z instytucjami".

"Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich" - czytamy w odpowiedzi biura. Bank nie ujawnia wysokości zarobków Przyłębskiego.

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o: