Abonament RTV. Co dalej z opłatami za radio i telewizję? Szef Rady Mediów wskazał rozwiązanie

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że najlepszym rozwiązaniem dla mediów publicznych jest finansowanie ich z budżetu państwa.

Szef Rady Mediów Narodowych nie ma złudzeń - publiczne media, w tym radio i telewizja, powinny sięgać po pieniądze z budżetu państwa. Takie rozwiązanie oznaczałoby likwidację abonamentu RTV, choć prawdopodobnie wiązałoby się ze zwiększeniem innych opłat.

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego, taka forma finansowania byłaby najprostsza i najbardziej zrozumiała dla obywateli, a obecna formuła - zdaniem posła - rodzi trudności ze ściągalnością oraz poczucie niesprawiedliwości.

CZYTAJ TEŻ:

- Finansowania wprost od obywateli już się nie odbuduje - ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych. W jego opinii, wprowadzenie zmian w finansowaniu mediów publicznych byłoby możliwe w 2020 roku. 

Krzysztof Czabański kontynuuje cykl spotkań z mieszkańcami. W Golubiu-Dobrzyniu poseł PiS z okręgu toruńsko-włocławskiego był też pytany o ofertę programową telewizji publicznej. Wyraził przekonanie, że jest ona coraz bogatsza i bardziej ambitna. Tę opinię argumentował m.in. reaktywacją Teatru Telewizji, powstaniem pasma historycznego czy produkcją serialu o dziejach Polski "Korona Krolów".

Mundial 2018. Ryszard Petru podjął wyzwanie Gazeta.pl. Mógł zdobyć 100 punktów, zdobył 26 [KRÓTKA PIŁKA]

Więcej o:
Komentarze (80)
Abonament RTV. Co dalej z opłatami za radio i telewizję? Szef Rady Mediów wskazał rozwiązanie
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 47 razy 37

  Najpierw niech te media będą publiczne, a nie pisowskie. Wtedy pogadamy o finansowaniu. Do tej pory winny być finansowane ze składek PiS.

 • kastoripollux

  Oceniono 42 razy 36

  I słusznie. Skoro Rydzyka i epidiaskop można finansować z budżetu państwa, to TVPiS również. Co za różnica. Złodziejstwo jest złodziejstwem.

 • tepetoja

  Oceniono 24 razy 16

  A co z tymi którzy regularnie płacili i płacą?
  Gdzie poczucie sprawiedliwości nieudaczniki pisiorskie?

 • calmy

  Oceniono 16 razy 12

  Z budżetu państwa?
  A to państwo ma jakieś swoje własne pieniądze "budżetowe"? Ciekawe skąd się te pieniądze wzięły.

 • komuno

  Oceniono 13 razy 11

  Albo niech 5 milionów zwolenników pisuaru finansuje tvpis.

 • jael53

  Oceniono 14 razy 10

  I tak mają mnóstwo pieniędzy. Z trzech źródeł: abonament, reklamy i budżet (czyli Koryto+). Chcą więcej? A, bardzo proszę: zakodować i sprzedawać. Komu to miłe, ten kupi.

 • Aneta Grzegorczyk

  Oceniono 10 razy 10

  Nie oglądam TVP i nie słucham radia(Bo go nie posiadam).Za co mam płacić?Płacę cyfrowy Polsat i oglądam co chce i za co płacę. Dlaczego ktoś chce mnie zmusić do płacenia na TVP tylko dlatego że mam w domu telewizor.

 • komuno

  Oceniono 12 razy 10

  Z reklam niech się finansują. W czym problem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX