Abonament RTV. Co dalej z opłatami za radio i telewizję? Szef Rady Mediów wskazał rozwiązanie

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że najlepszym rozwiązaniem dla mediów publicznych jest finansowanie ich z budżetu państwa.

Szef Rady Mediów Narodowych nie ma złudzeń - publiczne media, w tym radio i telewizja, powinny sięgać po pieniądze z budżetu państwa. Takie rozwiązanie oznaczałoby likwidację abonamentu RTV, choć prawdopodobnie wiązałoby się ze zwiększeniem innych opłat.

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego, taka forma finansowania byłaby najprostsza i najbardziej zrozumiała dla obywateli, a obecna formuła - zdaniem posła - rodzi trudności ze ściągalnością oraz poczucie niesprawiedliwości.

CZYTAJ TEŻ:

- Finansowania wprost od obywateli już się nie odbuduje - ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych. W jego opinii, wprowadzenie zmian w finansowaniu mediów publicznych byłoby możliwe w 2020 roku. 

Krzysztof Czabański kontynuuje cykl spotkań z mieszkańcami. W Golubiu-Dobrzyniu poseł PiS z okręgu toruńsko-włocławskiego był też pytany o ofertę programową telewizji publicznej. Wyraził przekonanie, że jest ona coraz bogatsza i bardziej ambitna. Tę opinię argumentował m.in. reaktywacją Teatru Telewizji, powstaniem pasma historycznego czy produkcją serialu o dziejach Polski "Korona Krolów".

Mundial 2018. Ryszard Petru podjął wyzwanie Gazeta.pl. Mógł zdobyć 100 punktów, zdobył 26 [KRÓTKA PIŁKA]

Więcej o: