Mundial 2018. Boniek odpowiedział na zaczepkę Pawłowicz. "Mogę zaprosić panią na kawę?"

Mundial 2018 w Rosji pełen jest niespodzianek, i to nie tylko na boisku. Na przykład takich, że prezes PZPN Zbigniew Boniek zaprasza na kawę posłankę z PiS, Krystynę Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz stwierdziła po meczu Polska - Kolumbia, że piłkarza Adama Nawałki powinni spakować manatki i wracać do Polski. I to dosłownie - jeszcze przed meczem "o honor" z Japonią. 

Jeśli nie ma już żadnych szans na dalszy awans, to jaki jest sens by zostawać na Mundialu dłużej? Obowiązku chyba nie ma. Mecz z Japonią ma być "walką o honor"?Jaki, czyj "honor"? Honor to byłby szybki powrót, jakieś wspólne "przepraszam" i zwrot kosztów

Jej wpis szybko rozprzestrzenił się w sieci. Na tyle szeroko, że trafił na niego Zbigniew Boniek. Prezes PZPN w swoim stylu odpowiedział posłance PiS. 

Szanowna Pani Krystyno Pawłowicz, czy po Mundialu mogę zaprosić panią na kawę? Po tym wpisie jawi się Pani dla mnie kobietą fascynującą

Zbigniew Boniek znany jest ze swoich uszczypliwości. Jeszcze przed pierwszym meczem na mundialu w Rosji oznajmił, że nie pojawi się w TVP Info przez co najmniej rok. Dlaczego? Bo Samuel Pereira zarzucił mu, że biorąc udział w reklamach piwa daje zły przykład. 

Boniek odpowiadał mu wówczas, że "małe piwo lub lampka wina do kolacji to lek na długowieczność".

"Nie pójdę do TVP Info przez rok". Błyskawiczna riposta Bońka na uwagę o reklamie piwa

Co ciekawe, szef portalu TVP.info, który - jak sam pisze - na Twitterze "reprezentuje siebie", nie zapomniał Bońkowi wymiany zdań sprzed startu mistrzostw świata. Po porażce w meczu Polska - Kolumbia napisał: 

Panie Prezesie, dziś w PZPN małe piwko, czy lampka wina jako "lek na długowieczność"?

CZYTAJ TEŻ:

Mundial 2018. Ryszard Petru podjął wyzwanie Gazeta.pl. Mógł zdobyć 100 punktów, zdobył 26 [KRÓTKA PIŁKA]

Więcej o: