Wikary z Mnichowa odprawiał mszę z podbitymi oczami. Przez awanturę z proboszczem

W niedzielę w kościele w Mnichowie w Świętokrzyskiem doszło do awantury między proboszczem a wikarym - informuje Onet. Młody duchowny odprawiał mszę z podbitymi oczami. Proboszcz pod naciskiem mieszkańców wyprowadził się z plebanii.

Jak informuje Onet, wikary pełniący posługę w kościele w Mnichowie pojawił się w niedzielę rano na mszy z podbitymi oczami. Zdaniem parafian, do których dotarli dziennikarze portalu, młody ksiądz został pobity przez proboszcza. Mieszkańcy Mnichowa dodali, że poprzedni wikary nie miał dobrych relacji z proboszczem i po kilku miesiącach posługi poprosił o przeniesienie.

Mnichów: awantura na plebanii. Proboszcz miał pobić wikarego

Na miejsce została wezwana policja. Próbowaliśmy skontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Jędrzejowie - bezskutecznie.

St. sierż. Katarzyna Pierzchała z biura prasowego komendy w rozmowie z Onetem potwierdziła, że w kościele w Mnichowie doszło do tego wydarzenia. Informacja o zdarzeniu wpłynęła około godziny 13. - Dostaliśmy informację, że jest tam konflikt pomiędzy dwoma mężczyznami. Osobą pokrzywdzoną miał być młodszy z nich - powiedziała st. sierż. Pierzchała. Dodała, że żadna ze stron nie złożyła zawiadomienia. Policjantka przekazała, że policjanci byli obecni również przed plebanią, gdzie po mszy zebrali się parafianie, domagający się usunięcia proboszcza. Protest odbył się bez incydentów.

Jak informuje Onet, około godziny 17 proboszcz ze spakowanymi walizkami opuścił plebanię. O jego przyszłości zdecyduje teraz biskup diecezji kieleckiej. Próbowaliśmy poprosić o komentarz ks. Mirosława Cisowskiego, rzecznika prasowego kieleckiej kurii. Bezskutecznie.

W rozmowie z Onetem duchowny potwierdził zdarzenie i dodał, że "z tego, co wie, biskup ma zamiar odwołać proboszcza". Podkreślił jednak, że najpierw między biskupem a proboszczem ma dojść do rozmowy na temat niedzielnych wydarzeń.

Po internet do świątyni. Lokalny angielski kościół idzie z duchem czasu

Więcej o:
Komentarze (90)
Mnichów: awantura na plebanii. Proboszcz miał pobić wikarego
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 27 razy 23

  Jezeli mieszkali na tej samej plebanii to chyba powinni im zalozyc niebieska karte....

 • def11

  Oceniono 29 razy 19

  Przekazywali sobie znak pokoju, ale się nie udało bo się na tacy nie zgadzało :)

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 26 razy 18

  poszło o seks albo pieniądze

 • realistas

  Oceniono 22 razy 16

  O kasę się pobili.

 • js08836

  Oceniono 20 razy 14

  Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego, to z dekalogu. Widać, że proboszcz miała w dupie dekalog i złoił wikarego. Pytanie czym wikary podpadł ? Poszło o młodą kucharkę, pieniądze ministrantów, czy przyłapanie proboszcza na In flagranti ?

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 15 razy 11

  Pobili się o ministranta 😁

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX