Powstanie dokument o pedofilii w Kościele. Tomasz Sekielski zebrał na ten cel już 127 tys. zł

Tomasz Sekielski zebrał ponad 127 tys. zł na film dokumentalny o pedofilii w Kościele. Dziennikarz szacuje, że całkowity koszt wyprodukowania filmu wyniesie ok. 450 tys. zł.

Dziennikarz Tomasz Sekielski zebrał na platformie Patronite.pl ponad 127 tys. zł na realizację filmu dokumentalnego o pedofilii w Kościele katolickim. Zbiórka wystartowała w lutym i trwa nadal. Sekielski szacuje, że koszt produkcji wyniesie łącznie ok. 450 tys. zł.

- Prace nad filmem już trwają, nagraliśmy już kilka wywiadów, mamy za sobą dni zdjęciowe. Mamy poczucie, że zdążymy z filmem na marzec przyszłego roku - ocenił Sekielski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Film ma trwać około dwóch godzin i być udostępniony bezpłatnie na YouTube.com.

Tomasz Sekielski pracuje nad filmem o pedofilach

Pieniądze uzyskane od osób chcących wesprzeć pomysł Sekielskiego mają być przeznaczone m.in. na opłacenie ekip zdjęciowych i pracy redakcji, która weryfikuje zebrane materiały i zeznania świadków.

 

"Temat ten wciąż jest na tyle kontrowersyjny i politycznie niepoprawny, że duże tzw. meainstreamowe media stronią od jego drążenia skupiając się co najwyżej na pojedynczych przypadkach. Nikt nie stawia twardych pytań o funkcjonujące w kościele mechanizmy dzięki, którym przestępcy w sutannach mogą się czuć bezkarnie" - pisze Sekielski na stronie internetowej zbiórki.

Tomasz Sekielski między 1997 a 2006 r. był reporterem "Faktów" TVN. W swojej pracy relacjonował wydarzenia takie m.in. wojna w Kosowie, zatonięcie okrętu Kursk czy prace komisji śledczej w sprawie afery Rywina. Do lipca 2010 r. prowadził program "Teraz my!", następnie był prowadzącym w programie "Czarno na białym".

W 2012 r. odszedł z TVN. W latach 2013-2016 przygotowywał program "Po prostu" w TVP. Później zawodowo związał się z Nowa TV. Sekielski jest laureatem licznych nagród dziennikarskich.

Przestępcy próbowali wykorzystać mundialowe szaleństwo. Ponad 200 kg narkotyków i broni ukryto w... replikach Pucharu Świata

Więcej o: