Powstanie dokument o pedofilii w Kościele. Tomasz Sekielski zebrał na ten cel już 127 tys. zł

Tomasz Sekielski zebrał ponad 127 tys. zł na film dokumentalny o pedofilii w Kościele. Dziennikarz szacuje, że całkowity koszt wyprodukowania filmu wyniesie ok. 450 tys. zł.

Dziennikarz Tomasz Sekielski zebrał na platformie Patronite.pl ponad 127 tys. zł na realizację filmu dokumentalnego o pedofilii w Kościele katolickim. Zbiórka wystartowała w lutym i trwa nadal. Sekielski szacuje, że koszt produkcji wyniesie łącznie ok. 450 tys. zł.

- Prace nad filmem już trwają, nagraliśmy już kilka wywiadów, mamy za sobą dni zdjęciowe. Mamy poczucie, że zdążymy z filmem na marzec przyszłego roku - ocenił Sekielski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Film ma trwać około dwóch godzin i być udostępniony bezpłatnie na YouTube.com.

Tomasz Sekielski pracuje nad filmem o pedofilach

Pieniądze uzyskane od osób chcących wesprzeć pomysł Sekielskiego mają być przeznaczone m.in. na opłacenie ekip zdjęciowych i pracy redakcji, która weryfikuje zebrane materiały i zeznania świadków.

 

"Temat ten wciąż jest na tyle kontrowersyjny i politycznie niepoprawny, że duże tzw. meainstreamowe media stronią od jego drążenia skupiając się co najwyżej na pojedynczych przypadkach. Nikt nie stawia twardych pytań o funkcjonujące w kościele mechanizmy dzięki, którym przestępcy w sutannach mogą się czuć bezkarnie" - pisze Sekielski na stronie internetowej zbiórki.

Tomasz Sekielski między 1997 a 2006 r. był reporterem "Faktów" TVN. W swojej pracy relacjonował wydarzenia takie m.in. wojna w Kosowie, zatonięcie okrętu Kursk czy prace komisji śledczej w sprawie afery Rywina. Do lipca 2010 r. prowadził program "Teraz my!", następnie był prowadzącym w programie "Czarno na białym".

W 2012 r. odszedł z TVN. W latach 2013-2016 przygotowywał program "Po prostu" w TVP. Później zawodowo związał się z Nowa TV. Sekielski jest laureatem licznych nagród dziennikarskich.

Przestępcy próbowali wykorzystać mundialowe szaleństwo. Ponad 200 kg narkotyków i broni ukryto w... replikach Pucharu Świata

Więcej o:
Komentarze (83)
Powstanie dokument o pedofilii w Kościele. Tomasz Sekielski zebrał na ten cel już 127 tys. zł
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 25

  Korporacja mająca dwa tysiące lat doświadczeń to i skutecznie kryje swoje grzechy..Struktury niemalże mafijne. Hierarchiczność, ogromna kasa. Zmowa milczenia.

 • jackanapes

  Oceniono 16 razy 16

  Niezwykle trudno będzie dotrzeć do przewielebnego Gila.
  Poległy na Podkarpaciu biskup jest tym bardziej niedostępny.
  Ale życzę powodzenia.

 • kocurxtr

  Oceniono 15 razy 15

  to będzie miało więcej odcinków niż 'M jak Miłość'

 • antikrishti

  Oceniono 13 razy 13

  Ryzykant - zadziera z mafią.
  Mam nadzieję że powstanie rzetelny obraz który pootwiera ludziom oczy i przyczyni się do ukrócenia patologii związane z religią: naukę w szkole, wpływ na władzę i niekontrolowane finansowanie.

 • westgreg

  Oceniono 15 razy 13

  Sekielski to gwarancja dziennikarskiej jakości. Kto może, niech go dotuje. A temat jest niezwykle ważny.

 • Paul S

  Oceniono 12 razy 12

  A klechy już ustawiają się w kolejce po role i pytają, gdzie dzieciaki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX