Krapkowice. Pijana kobieta urodziła dziecko. Miało więcej promili w organizmie niż matka

Pijana kobieta urodziła dziecko w szpitalu w Krapkowicach. Niemowlę miało w organizmie 2 promile alkoholu - podaje Nto.pl. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, w poniedziałek szpital ma złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich.

W weekend na oddział ginekologiczno-położniczy Krapkowickiego Centrum Zdrowia w woj. opolskim zgłosiła się nietrzeźwa kobieta - podaje portal Nto.pl. W nocy z soboty na niedzielę urodziła syna, w którego organizmie stwierdzono 2 promile alkoholu, ok. 2 razy więcej, niż miała jego matka. Lekarze tłumaczą, że ta różnica wynika z funkcjonowania łożyska, które chłonie substancje z organizmu matki.

Dziecko trafiło do szpitala w Opolu, jest w stanie stabilnym. Jego życiu nic nie zagraża.

Jak poinformował nas rzecznik krapkowickiego policji, o zdarzeniu nie zostali powiadomieni miejscowi funkcjonariusze, dlatego dotychczas nie przeprowadzono z kobietą żadnych czynności.

Szpital przygotowuje za to zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, ma zostać wysłane jeszcze w poniedziałek. Za narażenie życia lub zdrowia dziecka kobiecie może grozić nawet 5 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE: Kompletnie pijana matka trafiła na porodówkę w Głownie. Jej dziecko miało kilka promili >>>

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o: