Krapkowice. Pijana kobieta urodziła dziecko. Miało więcej promili w organizmie niż matka

Pijana kobieta urodziła dziecko w szpitalu w Krapkowicach. Niemowlę miało w organizmie 2 promile alkoholu - podaje Nto.pl. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, w poniedziałek szpital ma złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich.

W weekend na oddział ginekologiczno-położniczy Krapkowickiego Centrum Zdrowia w woj. opolskim zgłosiła się nietrzeźwa kobieta - podaje portal Nto.pl. W nocy z soboty na niedzielę urodziła syna, w którego organizmie stwierdzono 2 promile alkoholu, ok. 2 razy więcej, niż miała jego matka. Lekarze tłumaczą, że ta różnica wynika z funkcjonowania łożyska, które chłonie substancje z organizmu matki.

Dziecko trafiło do szpitala w Opolu, jest w stanie stabilnym. Jego życiu nic nie zagraża.

Jak poinformował nas rzecznik krapkowickiego policji, o zdarzeniu nie zostali powiadomieni miejscowi funkcjonariusze, dlatego dotychczas nie przeprowadzono z kobietą żadnych czynności.

Szpital przygotowuje za to zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, ma zostać wysłane jeszcze w poniedziałek. Za narażenie życia lub zdrowia dziecka kobiecie może grozić nawet 5 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE: Kompletnie pijana matka trafiła na porodówkę w Głownie. Jej dziecko miało kilka promili >>>

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o:
Komentarze (39)
Krapkowice: Niemowlę miało więcej promili od matki
Zaloguj się
 • timeline1

  Oceniono 21 razy 21

  W jakim kierunku zmierzamy? Brak edukacji seksualnej a w zamian wabiki w postaci 500+ oraz wszędobylski kościółek ze swoim "mnóżcie się jak króliki". Świetnie. Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat będziemy mieli armię niedorozwiniętych ludzi z FAS, armię niedouczonych, niezaradnych ludzi z rodzin "liczy się ilość nie jakość" i ogromną liczbę ludzi głęboko niepełnosprawnych (bo przecież rodzić trzeba, nawet dzieci bez mózgów). Tylko kto to utrzyma? Jak myślicie drodzy wyborcy PIS? No kto?

 • jokanda102

  Oceniono 21 razy 17

  Kiedy panstwo W KONCU cos zrobi z tym problemem? To dziecko na 100% ma FAS i bedzie do konca zycia ponosilo konsekwencje alkoholizmu matki - byc moze w postaci niepelnosprawnosci umyslowej. Nie wszystkie kobiety musza byc matkami, a juz alkoholiczki, ktore rujnuja swoim dzieciom zdrowie jeszcze w fazie plodowej, powinny byc przymusowo sterylizowane. Do takich przypadkow dochodzi ciagle, ale zadna osoba zaufania publicznego, zaden polityk nawet sie nie zajaknie na ten temat!

 • komuno

  Oceniono 12 razy 12

  A "obrońcy życia" ani słowem o trzeźwości w ciąży. Ani słowem.

 • kaska82

  Oceniono 17 razy 11

  Jest cała masa kobiet twierdzących, że "zaszłam w ciążę po zakrapianej imprezie, do 4 miesiąca nie wiedziałam o ciąży i dziecko mam zdrowe" albo "całą ciążę popalałam, a dziecko ma dziś 15 lat i właśnie zostało laureatem olimpiady matematycznej", a jeszcze więcej jest twierdzących, że "zarodek jest chroniony i do któregoś tam tygodnia można pić i to nie szkodzi" Zawsze znajdują poklask i naśladowców

 • g.r.a.f.z.e.r.o

  Oceniono 10 razy 10

  Tutaj jest pewien poważny problem.
  Dziecko urodzone z promilami - przestępstwo.
  Dziecko trzymane przez całą ciążę pod promilami, ale urodzone na trzeźwo - brak problemu.

 • yaspiman

  Oceniono 12 razy 10

  to będzie twardy elektorat pisu. żeby tylko nie trzeźwiało.

 • pablo_spear

  Oceniono 12 razy 10

  Szkoda dzieciaczka. Niczemu winny!
  A matka patologia pewnie sie skusila na 500+.
  Jacy wyborcy taka wladza :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX