20-letni Litwin za kierownicą Volkswagena California. Nie miał dokumentów do auta za 300 tys.

Pogranicznicy ze Świecka mieli nosa, wytypowali do kontroli samochód za ponad 300 tys. złotych. Jego kierowca, 20-letni Litwin, nie miał żadnych dokumentów. Volkswagen California był kradziony.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku wytypowali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju kamper Volkswagen California na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Volkswagen CaliforniaVolkswagen California Fot. SG w Świecku

Kierowca auta nie zatrzymał się jednak do kontroli i z dużą prędkością odjechał w kierunku Zielonej Góry. Pogranicznicy ruszyli w pościg i zatrzymali uciekający samochód. Kierowcą volkswagena okazał się 20-letni Litwin, który nie miał żadnych dokumentów samochodu.

W wyniku dokonanych sprawdzeń okazało się, że samochód ma założone fałszywe numery rejestracyjne, gdyż niedawno został skradziony w Niemczech. Szacunkowa wartość odzyskanego auta to 300 000 zł.

Obywatel Litwy został zatrzymany. Zabezpieczony na strzeżonym parkingu samochód zostanie zwrócony właścicielowi, a kierowcą zajęli się policjanci ze Słubic.

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o: